Google zaprezentowało dziś Google Workspace, platformę do pracy zdalnej

Dodane:

Marta Wujek Marta Wujek

Google zaprezentowało dziś Google Workspace, platformę do pracy zdalnej

Udostępnij:

Google Cloud ogłosił dziś Google Workspace, nowe narzędzie do pracy zdalnej. Jest ono uzupełnioną wersją wcześniejszego G Suite. Google Workspace łączy możliwość wysyłania wiadomości, organizowania spotkań, tworzenia i przechowywania dokumentów oraz zapisywania zadań. 

– W obliczu pandemii zespoły muszą pracować zdalnie i budować ludzkie więzi w nowy sposób. Google Workspace zapewnia ludziom znajome, w pełni zintegrowane środowisko użytkownika, które pomaga każdemu odnieść sukces w tej nowej rzeczywistości – niezależnie od tego, czy jesteś w biurze, pracujesz w domu, na pierwszej linii, czy współpracujesz z klientami – powiedział, cytowany w komunikacie, Javier Soltero, wiceprezes i dyrektor generalny Google Workspace.

Środowisko użytkownika Google Workspace łączy podstawowe narzędzia komunikacji i współpracy, takie jak czat, poczta e-mail, połączenia głosowe i wideo oraz zarządzanie treścią. Nowe funkcje obejmują między innymi: połączone podglądy w dokumentach, arkuszach i prezentacjach; inteligentne chipy w docs, arkuszach i slajdach; tworzenie doc w pokojach (w najbliższych tygodniach Google Workspace umożliwi użytkownikom tworzenie dokumentów na czacie, bez konieczności przełączania kart lub narzędzi).

– Nie tylko przedsiębiorstwa muszą się przekształcać. Również pracownicy są w okresie przejściowym, ponieważ dostosowują się do coraz bardziej hybrydowego sposobu pracy, a technologia odgrywa kluczową rolę w umożliwieniu tego. Google i produkty natywne dla chmury sprawiają, że jest on wyjątkowo przygotowany do prowadzenia użytkowników przez zmieniające się środowisko pracy. Użytkownicy są przytłoczeni liczbą dostępnych narzędzi i kanałów, a Google pomaga im uzyskać dostęp do tych różnych strumieni pracy w jednym miejscu – dodała Angela Ashenden, główny analityk transformacji w CCS Insight.

W najbliższych tygodniach użytkownicy zobaczą również nowe czterokolorowe ikony Gmaila, Dysku, Kalendarza, Spotkania oraz narzędzi do tworzenia treści, takich jak Dokumenty, Arkusze i Slajdy. Dodatkowo w nadchodzących miesiącach Google Workspace zostanie uruchomione u klientów z branży edukacyjnej i non-profit.