Google znajdzie dla Ciebie hotel

Dodane: 29.07.2011

Łukasz Tokarski

Udostępnij:

Gigant z Mountain View uruchomił eksperymentalne narzędzie do wyszukiwania noclegów. Hotel Finder pozwala na wyszukiwanie miejsc na nocleg, na podstawie zdefiniowanych wcześniej preferencji.

Gigant z Mountain View uruchomił eksperymentalne narzędzie do wyszukiwania noclegów. Hotel Finder pozwala na wyszukiwanie miejsc na nocleg na podstawie zdefiniowanych wcześniej preferencji.

Dzięki podaniu takich danych jak preferowana lokalizacja, data, cena, Hotel Finder odszuka hotele w pożądanym rejonie i przedstawi wyniki na mapie. W obecnej chwili usługa działa tylko w USA.

Hotel Finder został wzbogacony o funkcjonalności, które odróżnią go od typowych wyszukiwarek noclegów. Aplikacja uwzględnia w swoich wynikach rejony będące najpopularniejszymi atrakcjami turystycznymi w danym mieście. Dzięki temu użytkownik ma pewność, że proponowany hotel nie będzie zbytnio oddalony od najpopularniejszych lokacji.

Kolejną funkcją jest wyszukiwanie hoteli po preferencjach cenowych. Google wzbogaciło tą funkcję o zestawienie aktualnej ceny z cenami noclegu w przeszłości. Dzięki tej opcji użytkownik łatwo może sprawdzić, czy nocleg w danym hotelu jest poniżej lub powyżej rozsądnej normy cenowej. Jest to ciekawa funkcja dla łowców okazji.

Hotel Finder posiada elementy typowe dla porównywarki produktów. Zdjęcia lokalizacji, a także oceny klientów, recenzje i opisy hoteli pozwolą użytkownikowi w dokonaniu wyboru. Dzięki liście ulubionych wyników możemy oznaczyć najatrakcyjniejsze miejsca w czasie przeglądania pełnej oferty, a następnie dokonać ostatecznego wyboru spośród ulubionych ofert.

Mimo tego, że aplikacja posiada przycisk „rezerwuj”, to jego funkcjonalność ogranicza się do odesłania nas w miejsca gdzie możemy dokonać rezerwacji. Na obecną chwilę Google nie ma w planach zajmować się rezerwacjami noclegów osobiście.

Źródło: mashable.com

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem