Google został partnerem Udacity. Chcą pomóc użytkownikom w rozwoju i zmianie kariery

google zostal partnerem udacity chca pomoc uzytkownikom w rozwoju i zmianie kariery
Udostępnij:
Udacity ogłosiło partnerstwo z Google, dzięki któremu kursy związane z karierą będą dostępne bezpłatnie dla początkujących na rynku pracy. Serwisy chcą zwiększyć szanse użytkowników na zdobycie pracy niezależnie od tego, czy będzie to pierwsze zlecenie, czy zmiana w połowie kariery.

fot. unsplash.com

Firmy przetestowały to podejście poprzez kurs "Networking for Career Success", który rozpoczął się w marcu. W tym czasie udostępnili go 60 000 uczestnikom Grow with Google, a teraz jest częścią 12 kursów, które wspólnie tworzą.

Lekcje dla początkujących i powracających na rynek pracy

Nowe kursy obejmują szeroki zakres tematów, począwszy od pomocy w odświeżaniu CV i pisaniu listu motywacyjnego, po porady dotyczące optymalizacji profilu GitHub i wzmocnienia sieci LinkedIn. Są też bardziej techniczne tematy związane między innymi ze strukturami danych i algorytmami w Pythonie, a także kurs dotyczący wykorzystania Swift do wywiadów technicznych. 

- Nowa generacja talentów wejdzie na rynek pracy posiadający zróżnicowany zakres umiejętności, ale musi zmierzyć się z dużą konkurencją i szybko zmieniającą się sceną rekrutacyjną - tak na firmowym blogu pisze wiceprezeska ds. kariery Udacity, Kathleen Mullaney. - Będą potrzebować każdego zasobu, aby uzyskać pewność, że są w stanie skutecznie konkurować o dostępne role. Nie tylko oni mogą skorzystać z tego typu wsparcia. Profesjonaliści, którzy zmieniają karierę zawodową, starsi pracownicy powracający do kadry pracowniczej i wszyscy, którzy szukają okazji do zmiany pracy, uznają te kursy za wartościowe.

Partnerzy z misją edukacyjną

Udacity od dawna współpracuje z partnerami branżowymi, więc nie jest zaskoczeniem, że firma ponownie współpracuje z Google. Sam Google współpracował przez lata zarówno z Udacity, jak i jego konkurentem, Courserą, aby tworzyć zarówno kursy zorientowane na umiejętności miękkie związane z karierą zawodową, jak i te bardziej techniczne.

Dla tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją karierę, istnieje wiele różnych programów, w tym ogłoszona dziś Szkoła Pionierów Polskiego Funduszu Rozwoju, Allegro i TDJ. Podczas miesięcznych warsztatów uczestnicy pod okiem praktyków zdobędą niezbędne kompetencje biznesowe. Rekrutacja do programu trwa do 26 czerwca 2018 roku.