Gotowi na zabawę w biznes? STARTUP!

Dodane: 21.04.2017

Informacja prasowa

Udostępnij:

Jesteś nastolatkiem, który ma głowę pełną marzeń? A może spełniasz się w roli troskliwego rodzica, który chce pomóc dziecku rozwijać pasje? Jeśli na jedno z powyższych pytań odpowiedź brzmiała „tak!”, „Gotowi na zabawę w biznes? Startup!” to lektura, po którą warto sięgnąć.

Książka ukazała się na rynku 21 kwietnia 2017 r. nakładem Wydawnictwa Naukowego PWN.

Technologia przenika do kolejnych dziedzin naszego życia i staje się jego nieodłączną częścią. Nie potrafimy już wyobrazić sobie przebywania bez telefonu, bieżącego dostępu do informacji

za pośrednictwem przeglądarek czy też śledzenia doniesień na portalach społecznościowych. I to właśnie w takim świecie wychowują się kolejne pokolenia. Pokolenia osób, którym coraz łatwiej przychodzi adaptacja do tych dynamicznie zachodzących, technologicznych zmian. Już od najmłodszych lat dzieci mają dostęp do nieograniczonych zasobów internetu. Stwarza to niewątpliwie wielką szansę, jednak należy zadbać, by korzystanie z tych źródeł przede wszystkim wspierało ich bezpieczny rozwój.

Jak więc połączyć nowe technologie z zabawą i tworzyć idee, które zachwycą świat? Jak wspierać dziecko, aby jego zapał nie kończył się na pomysłach? Książka „Gotowi na zabawę w biznes? Startup!” łączy dwa punkty widzenia – ojca i syna – w jednym celu: jak wykorzystać internet, komputer, smartfona do mądrej, twórczej i wspólnej zabawy.

– Czy zabawa w biznes jest tematem zbyt poważnym dla dzieci? Według niektórych opinii dzieci nie powinny zaprzątać sobie głowy pieniędzmi i sposobami ich zarabiania. Jednak czy nam się to podoba, czy nie, pieniądze przewijają się w większości obszarów naszego życia – pośrednio lub bezpośrednio, i to niezależnie od wieku. Od małego uczymy się, że za wszystko trzeba płacić. Skoro dzieci mogą bawić się w wojnę (sic!), to dlaczego nie mogą pobawić się w biznes? Dzięki temu mogą rozwinąć kreatywność, lepiej przygotować się do wejścia w dorosłe życie oraz stać się świadomymi konsumentami – Krzysztof, tata Krystiana. Fragment książki „Gotowi na zabawę w biznes? Startup!”.

Gotowi na zabawę w biznes? Startup!

Gontarek Krystian, Gontarek Krzysztof

Wydanie: 1

Premiera: 21.04.2017

Cena: 39 zł

ISBN: 978-83-01-19219-8

s. 216, opr. miękka ze skrzydełkami

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem