Granica 100 000 wymian w serwisie Gametrade.pl została przekroczona

granica 100 000 wymian w serwisie gametradepl zostala przekroczona
Udostępnij:
Koniec maja 2011 to kolejny sukces dynamicznie rozwijającego się serwisu Gametrade.pl. Od początku istnienia, czyli od sierpnia 2009 roku, Użytkownicy serwisu dokonali ponad 100 000 wymian gier na konsole oraz komputery.

Koniec maja 2011 to kolejny sukces dynamicznie rozwijającego się serwisu Gametrade.pl. Od początku istnienia, czyli od sierpnia 2009 roku, Użytkownicy serwisu dokonali ponad 100 000 wymian gier na konsole oraz komputery.

Gametrade.pl jest obecnie liderem wtórnego rynku gier w Polsce, a od kilku miesięcy próbuje również swoich sił na rynku brytyjskim jako Gametrade24.co.uk. Wymiana gier to podstawowa funkcja serwisu, który miesięcznie odwiedza ponad 180 tys. unikalnych użytkowników, w tym 60 tys. to osoby zarejestrowane. Dzięki Gametrade.pl można również kupować lub sprzedawać gry oraz sprzęt. Liczba ofert gier Na Gametrade.pl jest porównywalna do tej w serwisie Allegro.

Wtórny rynek gier w Polsce rozwija się coraz dynamiczniej, o czym świadczyć może ostatnia decyzja biznesowa sieci Empik, która zdecydowała się wprowadzić możliwość wymiany lub sprzedaży używanych gier swoim klientom. Gametrade.pl jest jednak największym serwisem internetowym tego typu o ugruntowanej pozycji oraz wyrobionej marce i niezwykle aktywnej społeczności. Posiada on największą bazę gier na wymianę lub do nabycia w atrakcyjnych cenach, liczącą obecnie blisko 80 tys. tytułów. Dzięki stałej współpracy z Policją jest też najbezpieczniejszym sposobem na zdobycie nowych, często trudno dostępnych tytułów.

W najbliższym czasie Gametrade.pl udostępni możliwość zakładania oficjalnych profili sklepom handlującym grami lub sprzętem, dzięki czemu nawet mali handlarze poszerzą zasięg swojej oferty o sporą liczbę osób zainteresowanych kupnem nowych tytułów lub sprzętu w okazyjnych cenach. Pierwsze umowy ze sklepami zostały już podpisane, trwają obecnie prace deweloperskie. Dla sklepów posiadających oficjalny profil przewidziano również dodatkowe możliwości promocji swojej oferty wśród społeczności Gametrade.pl.

źródło: informacja prasowa