Grupa Bauer Media przejmuje Rankomat.pl

grupa bauer media przejmuje rankomatpl
Udostępnij:
Grupa Bauer Media kupiła 100% akcji spółki Rankomat.pl S.A. - właściciela największej w Polsce porównywarki ubezpieczeniowej. Spółka, której prezesem jest Michał Laskowski, wejdzie w skład Grupy Interia.pl, zarządzanej przez Artura Potockiego.

- Zakup Rankomat.pl to kolejny krok w realizacji strategii rozwoju Interii oraz całej Grupy Bauer Media. Pozyskanie lidera na tak perspektywicznym rynku jest fundamentalnym krokiem w budowaniu przez nas najlepszej oferty produktów ubezpieczeniowych i finansowych na polskim rynku - mówi Artur Potocki, prezes Grupy Interia.pl.

Na zdjęciu Artur Potocki | fot. materiały prasowe 

- Dołączenie do Grupy Bauer oraz możliwość współpracy i rozwoju w ramach Interii otwiera przed Rankomat.pl zupełnie nowe możliwości dotarcia do jeszcze większej grupy odbiorców oraz dalszego poszerzania oferty i podnoszenia jakości świadczonych usług - mówi Michał Laskowski prezes zarządu Rankomat.pl S.A.

- Rankomat.pl S.A. to wzorcowy przykład współpracy założycieli, zarządu i inwestorów finansowych, który umożliwił stworzenie od zera lidera swojego segmentu. Wierzymy, że Grupa Interia.pl, jako jeden z głównych graczy rynku internetowego oraz cała Grupa Bauer Media, jako inwestor branżowy, jeszcze bardziej umocnią pozycję rynkową serwisu - stwierdzili Jacek Olechowski i Zbigniew Łapiński, Partner 3TS.

Rankomat.pl to niezależna internetowa porównywarka ubezpieczeniowa, specjalizująca się w porównywaniu ofert ubezpieczeń samochodowych. Serwis umożliwia sprawdzenie ofert większości ubezpieczycieli działających na polskim rynku, jak i zakup wybranej opcji ubezpieczenia. Spółka powstała w 2008 roku, założona przez Jacka Olechowskiego wraz z gronem prywatnych inwestorów. W 2010 roku w spółkę zainwestował fundusz zarządzany przez 3TS Capital Partners, współpraca z którym pozwoliła Rankomat.pl zdobyć pozycję lidera na swoim rynku.

Grupa Interia.pl to czołowy gracz na rynku internetowym w Polsce, wchodząca w skład Grupy Bauer Media. Flagowym produktem Grupy jest portal horyzontalny Interia.pl. Portfolio firmy uzupełniają serwisy tematyczne oraz agencja Semahead. Grupa Interia.pl jest także jednym z największych podmiotów na polskim rynku reklamy online, w jej strukturach działają sieci reklamowe AdStyle, TechnoAd oraz AdRetail.

 3TS Capital Partners jest funduszem private equity i venture capital działającym w regionie CEE. 3TS inwestuje w spółki o dużym potencjale wzrostu w segmencie technologii, internetu i mediów. Łączna wartość wniesionych przez inwestorów środków do funduszy zarządzanych przez 3TS przekroczyła 300 m euro, a głównymi inwestorami funduszy są lub byli: Cisco, EIF, EBRD, OTP Bank, Sitra, 3i and KfW.