Grupa BNP Paribas uruchamia w Polsce platformę do sprzedaży z finansowaniem, wynajmu i leasingu aut

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Grupa BNP Paribas uruchamia w Polsce platformę do sprzedaży z finansowaniem, wynajmu i leasingu aut

Udostępnij:

Od 6 listopada za pośrednictwem platformy mamGO (mamgo.pl), klienci mogą znaleźć auto – nowe lub używane oraz skorzystać z preferowanego przez siebie sposobu finansowania – kredytu w Banku BNP Paribas, leasingu w BNP Paribas Leasing Solutions lub oferty wynajmu od Arval Polska.

Nowa alternatywa

Zakupy online zdobywają coraz większą popularność, ponieważ Klienci cenią sobie łatwy dostęp do oferty. Dotyczy to również branży motoryzacyjnej. W odpowiedzi na ten trend i oczekiwania Klientów Bank BNP Paribas we współpracy z Arval Service Lease Polska i BNP Paribas Leasing Solutions wprowadził na rynek nową, innowacyjną platformę zakupową mamGO(mamgo.pl) Ta nowatorska usługa powstała w ramach Grupy BNP Paribas i stanowi atrakcyjną alternatywę dla Klientów poszukujących pojazdów w sieci. Na platformie dostępne są różne marki samochodów, dostępne od ręki, zarówno spalinowe, jak i elektryczne, oferowane przez Partnerów banku: dealerów, brokerów samochodowych oraz Arval. Platforma udostępnia trzy formy finansowania do wyboru: kredyt samochodowy w Banku BNP Paribas, wynajem od Arval lub leasing w BNP Paribas Leasing Solutions. Na platformie dostępna jest także porównywarka ofert finansowych i pojazdów, kalkulator opłat i rat miesięcznych, a wszystko po to, aby Klient mógł wybrać najlepsze dla siebie rozwiązanie, dopasowane do jego potrzeb i stylu życia. Licznik emisji CO2 każdego modelu to natomiast narzędzie, które ułatwi Klientom podjęcie decyzji związanych z ew. zrównoważoną transformacją lub po prostu dopasowaną do wyznawanych przez nich wartości. Klient na mamGo znajdzie też przydatne informacje na temat samochodów elektrycznych.

Platforma mamGO została stworzona i jest obsługiwana przez BNP Paribas Group Service Center (spółkę technologiczną, dostarczającą globalne rozwiązania dla spółek grupy BNP Paribas)

– Uruchomienie platformy mamGO w Polsce to dla całej Grupy BNP Paribas wielki i ważny krok w kierunku mobilności, w tym tej zrównoważonej, oraz współpraca w ramach ekosystemu na szeroką, unikalną skalę. Promując innowacyjność i wykraczając poza kanon tradycyjnych produktów bankowych, platforma wpisuje się w naszą strategię GObeyond na lata 2022-2025, działając we wszystkich jej czterech filarach: #POSITIVE, #UP, #STRONGER i #TOGHETER. Zobowiązania zawarte w strategii gwarantują, że jako odpowiedzialny i zaufany partner finansowy stymulujemy rozwój biznesu Partnerów i wspieramy naszych Klientów, a korzystając z nowoczesnych narzędzi, jesteśmy w stanie dokładnie dostosować ofertę do ich indywidualnych potrzeb. Na nowej platformie sprzedażowej wykorzystaliśmy specjalne narzędzia do zarządzania budżetem. Dzięki temu odbiorcy naszej usługi nie tylko otrzymają spersonalizowaną ofertę, ale także będą mieli lepszą kontrolę nad swoimi finansami – mówi Volodymyr Radin, wiceprezes zarządu Banku BNP Paribas, odpowiedzialny z Obszar Bankowości Personal Finance.

Prosto, szybko i sprawnie

Zakup lub wynajem auta rozpoczyna się od wyboru pojazdu z oferty internetowej. Następnie Klient ma do wyboru trzy możliwości. Jeśli jest zainteresowany zakupem samochodu i kredytem, może skorzystać z prostego i szybkiego wniosku online w Banku BNP Paribas. Oczekiwanie na decyzję kredytową trwa bardzo krótko,  zazwyczaj w ciągu jednego dnia.

Z kolei wybierając wynajem długoterminowy pojazdu lub leasing, wystarczy również zapoznać się z ofertą, wypełnić formularz kontaktowy, contact center skontaktuje się z Klientem,  aby wesprzeć go w przygotowaniu wniosku kredytowego. W ramach oferty od Arval, Klienci będą mogli skorzystać m.in. z niespotykanej dotąd na rynku formuły Flex, czyli wynajmu w modelu subskrypcyjnym dla osób prywatnych i mikrofirm. Okres wynajmu pojazdu to 36  miesięcy, a umowa może zostać zakończona bez żadnych konsekwencji finansowych w dowolnym momencie, z zachowaniem miesięcznego okresu wypowiedzenia.

Po uzyskaniu decyzji o przyznaniu finansowania Klienci zostaną zaproszeni do dealera gdzie podpisywana jest umowa, a Klient odbiera swój nowy pojazd. Pierwsi użytkownicy platformy mamGO, będą mogli skorzystać z przewidzianej dla nich promocji i odebrać voucher Euronet o wartości 2 000 zł.

BNP Paribas Mobility

Chcąc podkreślić swą wiodącą pozycję na rynku rozwiązań mobilnych, Grupa BNP Paribas w październiku br. ogłosiła powstanie marki parasolowej „BNP Paribas Mobility”, która pod jednym szyldem skupia wszystkie obszary Grupy zaangażowane w tę tematykę.

– BNP Paribas Mobility podkreśla siłę naszego zintegrowanego modelu biznesowego, opartego na współpracy wszystkich podmiotów Grupy. Nowa marka jest odzwierciedleniem różnorodnej i specjalistycznej wiedzy posiadanej przez poszczególne spółki zaangażowane w obszar mobilności. Zgodnie ze strategią GTS 2025 (Growth-Technology-Sustainability), naszą ambicją jest bycie preferowanym partnerem dla naszych Klientów, korporacyjnych i indywidualnych, oraz towarzyszenie im w transformacji ku zrównoważonej, bezpiecznej i szeroko dostępnej mobilności. Polska odsłona mobility w postaci platformy mamGO zdecydowanie zbliża nas do osiągnięcia tego celu, pozwalając każdemu wybrać nie tylko odpowiedni samochód i najwygodniejszy sposób finansowania, ale też łatwo porównać jaki wpływ na środowisko będzie miała podjęta decyzja podkreśla François Benaroya, Head of Europe Mediterranean w Grupie BNP Paribas.  

GTS 2025 to plan strategiczny Grupy BNP Paribas, którego celem jest utrzymanie wiodącej pozycji rynkowej w Europie i wykorzystanie jej do przyspieszenia zrównoważonej transformacji Klientów. BNP Paribas chce towarzyszyć im w projektach rozwojowych dzięki i finansować inwestycje niezbędne do bardziej zrównoważonego funkcjonowania.

 

3 mln zł dla Eway, polskiego operatora i producenta stacji ładowania samochodów elektrycznych

Rodzaje oszustw na kryptowaluty. Jak się przed nimi chronić?