Grupa e-budownictwo zostaje przejęta przez Polska Press Grupa

Dodane:

Marcin Małecki, MamStartup Marcin Małecki

Udostępnij:

26 sierpnia 2015 Polska Press Grupa nabyła kolejne udziały w spółce Grupa e-budownictwo.pl, dzięki czemu stała się jej 100% udziałowcem. E-budownictwo.pl jest liderem wąskotematycznych serwisów internetowych oraz prasy branżowej w kategorii budownictwo.

Pierwsza transakcja pomiędzy Grupą e-budownictwo.pl a Polska Press Grupa miała miejsce 10 października 2012 roku. Wówczas Polska Press Grupa została udziałowcem Grupy e-budownictwo.pl poprzez zakup udziałów od dotychczasowych udziałowców. W efekcie tej transakcji weszła w posiadanie 60% udziałów spółki. Wczoraj poinformowano oficjalnie o wykupie pozostałych. Dokładne kwoty nie zostały ujawnione.

Grupa e-budownictwo.pl jest wydawcą branży budowlanej. Obsługuje 13 specjalistycznych portali oraz dwa fora branżowe, które stanowią źródło wiedzy, innowacyjnych pomysłów i nowoczesnych aplikacji dla osób zainteresowanych tematyką budownictwa, aranżacji wnętrz oraz ogrodów – są to odbiorcy indywidualni i biznesowi. Produkty Grupy obejmują dwa typy mediów – wydawnictwa internetowe oraz wydawnictwa tradycyjne: czasopisma i poradniki drukowane.

Grupa e-budownictwo.pl jest obecna na rynku medialnym od 2001 roku. Jej twórcą jest Przemysław Kalicki, który do tej pory, przez ostatnich 14 lat, pełnił funkcję jej prezesa. Nowym prezesem Grupy e-budownictwo.pl została Magdalena Chudzikiewicz, członek zarządu Polska Press Grupy. Z Grupą e-budownictwo.pl rozstaje się również Ewa Kalicka, dotychczasowa redaktor naczelna portali i gazet.

Na zdjęciu Przemysław Kalicki. 

Przemysław Kalicki poza Grupą e-budownictwo.pl był do tej pory zaangażowany również w inne projekty internetowe, mi.n. w Hotprice.pl – serwis zakupowy odwracający „tradycyjną” ideę zakupów grupowych. Spółka została sprzedana w 2012 roku. Zasiadał również w radzie nadzorczej spółki Gruper.

W tym momencie Przemysław Kalicki nie ujawnia swoich dalszych planów. Zapowiada jednak, że pracuje nad nowym projektem internetowym, który nie będzie związany z branżą budowlaną.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem