Grupa INC pozyskała w 5 godziny 1,1 mln zł dla Punch Punk Games

Dodane: 04.06.2020

Informacja prasowa

Udostępnij:

Grupa INC, specjalizująca się w finansowaniu innowacyjnych podmiotów, z sukcesem zakończyła pierwszą transzę emisji akcji Punch Punk Games – tzw. cichą rundę inwestycyjną, skierowaną do większych inwestorów.

Spółka pozyskała ponad 1,125 mln zł w zaledwie 5 godziny. Druga transza akcji, o wartości 375 tys. zł, zostanie zaoferowana od 9 czerwca w publicznej kampanii crowdinvestingowej na platformie CrowdConnect.pl. Jeszcze w tym roku Punch Punk Games chce zadebiutować na NewConnect.

Punch Punk Games (PPG) to studio gamingowe założone przez Grupę PlayWay i Krzysztofa Grudzińskiego – absolwenta i wykładowcę Warszawskiej Szkoły Filmowej. Studio tworzy gry o interesującej tematyce, które charakteryzują się silną narracją i filmowym stylem opowiadania. Pozyskane środki spółka zamierza przeznaczyć m.in. na produkcję gry VR Moonshine, której premiera zaplanowana jest w przyszłym roku. Będzie to growa adaptacja komiksu o tej samej nazwie autorstwa Briana Azarello – laureata komiksowego Oscara. Akcja gry będzie toczyła się w czasach prohibicji. Gracze wcielą się w postać wysłannika mafii, który trafia do lasu pełnego wilkołaków, by dostać tam tytułowy Moonshine.

– Punch Punk Games to kolejny projekt gamingowy, który postanowiliśmy podzielić na dwie transze. Pierwszą, w kwocie nieco ponad 1,1 mln zł, skierowaliśmy do naszych aktywnych inwestorów. Po raz kolejny naszemu Emitentowi, w rekordowo krótkim czasie, udało się zebrać zapisy na wszystkie oferowane akcje. Drugą transzę zaoferujemy 9 czerwca w publicznej kampanii crowdinvestingowej na platformie CrowdConnect.pl – komentuje Paweł Śliwiński, prezes DM INC.

9 czerwca (wtorek) o godz. 10:00 akcje Punch Punk Games zostaną publicznie zaoferowane na platformie CrowdConnect.pl prowadzonej przez Dom Maklerski INC. Inwestor będzie mógł objąć akcje o wartości maksymalnie 15 tys. zł. O przydziale będzie decydować kolejność złożonych zapisów.