Grupa Polsat startuje na rynku fotowoltaiki

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Grupa Polsat startuje na rynku fotowoltaiki

Udostępnij:

Grupa Polsat startuje z ofertą fotowoltaiki. Instalacje fotowoltaiczne będą oferowane pod nową marką ESOLEO przez firmę Alledo z Grupy Polsat, która posiada wieloletnie doświadczenie na rynku fotowoltaicznym w Polsce. Oferta ESOLEO będzie dostępna na terenie całej Polski w ponad 1000 punktach sprzedaży i obsługi klienta Plusa i Cyfrowego Polsatu.

Własna „elektrownia słoneczna” to przede wszystkim oszczędności do 95% na rachunkach za prąd, ale również pozytywne działanie na rzecz środowiska.

Słoneczna stacja, a dzisiaj słoneczna Polska

– To kolejna wielka zmiana, jaką proponuje Zygmunt Solorz i Grupa Polsat. Niemal 30 lat temu wystartowała Telewizja Polsat z logiem w kształcie słońca z pierwszą, niezależną ogólnopolską stacją telewizyjną dla wszystkich Polaków. Teraz to już ponad 30 kanałów. Kilka lat później Zygmunt Solorz uruchomił Cyfrowy Polsat, platformę satelitarną, dzięki której telewizja dotarła do każdego zakątka Polski. Dzisiaj jest już w kilku milionach domów. Kilka lat temu wprowadziliśmy w Polsce technologię LTE – szybki i powszechnie dostępny Internet w całym kraju. W maju jako pierwsi w Polsce uruchomiliśmy sieć 5G. Dzisiaj rozpoczynamy kolejny etap – chcemy „usłonecznić” Polskę. Wprowadzamy ofertę produkcji własnego prądu ze słońca na masową skalę – powiedział Maciej Stec, Wiceprezes Zarządu Cyfrowego Polsatu i Polkomtelu, operatora sieci Plus.

Czy to się w ogóle opłaca? 

Według przedstawicieli firmy każdy, kto posiada dom i płaci miesięcznie za prąd ok. 250 zł, korzystając z własnej instalacji fotowoltaicznej przez przynajmniej kilkanaście lat, może zaoszczędzić nawet 100 000 zł.

Każdy może skorzystać z 5000 zł dotacji z rządowego programu Mój Prąd – prowadzonego przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej – przeznaczonej na zakup instalacji fotowoltaicznej o mocy od 2 do 10 kWp. Dodatkowo można skorzystać z tzw. ulgi podatkowej termomodernizacyjnej dla osób fizycznych.