Grupa Pracuj inwestuje w Coders Lab. Chce kształcić specjalistów w branży IT

Dodane: 13.02.2018

Adam Sawicki, Redaktor prowadzącyRedaktor prowadzący MamStartup Adam Sawicki

Grupa Pracuj inwestuje w Coders Lab. Chce kształcić specjalistów w branży IT

Udostępnij:

Grupa Pracuj będzie kształcić specjalistów z branży IT. Właśnie zainwestowała w szkołę programowania Coders Lab. Pomoże jej założycielom zwiększyć skalę działalności i ruszyć z ekspansją.

Na zdjęciu: Maciej Noga, członek zarządu Grupy Pracuj i Marcin Tchórzewski, współzałożyciel Coders Lab | fot. materiały prasowe

Oferta i cele

Obie strony transakcji nie zdradzają jej warunków, więc nie wiemy ile Grupa Pracuj zainwestowała w Coders Lab. Wiadomo tylko, że inwestor objął mniejszościowy pakiet udziałów w szkole programowania oraz na co Coders Lab przeznaczy pozyskane środki. Zgodnie z zapowiedzią, rozszerzy ofertę między innymi o kursy testerskie, digital UX i takie, które przygotują pracowników do cyfrowej transformacji. Ma też zwiększyć skalę działalności i ruszyć z ekspansją.

Na tej transakcji skorzysta również Grupa Pracuj

– Dzięki współpracy z Coders Lab będziemy mogli zapewnić klientom kandydatów gotowych do podjęcia pracy w tych nowych zawodach. Mówimy naszym użytkownikom: nie możesz znaleźć pracy w swojej branży, a może zmieniłbyś swoją karierę – i tu pojawia się Coders Lab. A klientom, którzy mają np. 150 stanowisk IT do obsadzenia, mówimy, że możemy wspólnie takich kandydatów poszukać – mówi w rozmowie z serwisem Business Insider Maciej Noga, członek zarządu Grupy Pracuj.

Grupa Pracuj z inwestorem

Przypomnijmy, że w połowie minionego roku amerykański fundusz TCV zainwestował nieujawnioną kwotę we właściciela serwisu z ogłoszeniami o pracę i tym samym objął mniejszościowy pakiet udziałów w spółce. Przy tej okazji przedstawiciele firmy tłumaczyli, że pieniądze i wsparcie od inwestora dadzą Grupie Pracuj. dostęp do wiedzy i ekspertów ze Stanów Zjednoczonych oraz pomogą w dalszym rozwoju na zagranicznych rynkach.

– Nasza kultura organizacyjna nastawiona jest na ciągłe uczenie się, dlatego szukaliśmy inwestora, który wniesie do spółki przede wszystkim inspirację i wiedzę – mówił prezes zarządu Grupy Pracuj. Przemysław Gacek. Dodał, że TCV doskonale pasuje do tych założeń, ponieważ inwestuje długoterminowo właśnie w takie spółki technologiczne jak Grupa Pracuj. oraz buduje z nimi trwałe partnerstwa.

Nowi członkowie rady nadzorczej

Jego zdaniem, współpraca z inwestorem oznacza, że polska firma otrzyma wsparcie w dotychczasowym rozwoju poprzez wiedzę i wieloletnie doświadczenie TCV w sektorze technologicznym – co z kolei ma ułatwić spółce dalszy wzrost jej głównych biznesów i rozwiązań opartych o SaaS, które tworzy. Oprócz tego do rady nadzorczej Grupy Pracuj dołączyli wówczas dwaj partnerzy TCV John Doran i David Yuan.

– Grupa Pracuj to doskonały przykład celu inwestycyjnego, jakich szuka TCV. Przemysław Gacek założył i rozwinął firmę aż do lidera rynkowego w Europie Centralnej. To pokazuje niesamowity potencjał Grupy Pracuj na przyszłość. Niecierpliwie czekamy, by rozpocząć współpracę z założycielami i zarządem Grupy w celu wspierania rozwoju jej perspektywicznych rozwiązań dla rynku HR – mówił John Doran.  

Praca w trzy miesiące

Dla Grupy Pracuj inwestycja w Coders Lab jest pierwszą tego typu. Business Insider pisze ”ale gdy spojrzy się na kilka liczb, wydaje się naturalnym krokiem. W 2017 r. na Pracuj.pl trafiło 500 tys. ogłoszeń o pracę, prawie 83 tys. z nich dotyczyło branży IT”. Szkoła programowania Coders Lab została uruchomiona w 2013 roku. Dzisiaj organizuje kursy w dziewięciu polskich miastach, a jej twórcy chwalą się, że 82 procent osób, które je kończą, znajduje pierwszą pracę w branży IT zaledwie w ciągu trzech miesięcy. 

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem