Grupa Pracuj przejmuje startup oferujący system rekrutacyjny HumanWay

grupa pracuj przejmuje startup oferujacy system rekrutacyjny humanway
Udostępnij:
Startup HumanWay, który powstał z inicjatywy członków NetGuru zostaje sprzedany Grupie Pracuj. Szczegóły transakcji pozostają tajemnicą. Kuba Filipowski podzielił się jednak z nami pewnymi informacjami.

Startup HumanWay, który powstał z inicjatywy członków NetGuru zostaje sprzedany Grupie Pracuj. Szczegóły transakcji pozostają tajemnicą. Kuba Filipowski podzielił się jednak z nami pewnymi informacjami.

eRecruiter (należący do Grupy Pracuj.pl - przyp. red.) to obecnie najszybciej rozwijający się polski system rekrutacyjny - mówi dla MamStartup Kuba Filipowski, współtwórca HumanWay. Zapytany o powody podjęcia współpracy z Grupą Pracuj odpowiada, że dzięki temu HumanWay zyska wiedzę i doświadczenie zespołu, który rozwijał wspomniany system. Kolejnym powodem jest dostęp do dużej bazy potencjalnych klientów systemów rekrutacyjnych.

Dowiedzieliśmy się też, że zespół HumanWay rozmawiał na temat mariażu z innymi spółkami. O samej transakcji wiadomo niestety niewiele. Kwota transakcji nie została podana do informacji publicznej, tak jak i ilość sprzedanych udziałów. Nawiązanie współpracy skomentował również Paweł Leks, dyrektor rozwoju produktu w Grupie Pracuj.

Inwestycja jest konsekwencją dotychczasowego zaangażowania Grupy Pracuj w rozwój narzędzi on-line do rekrutacji i zarządzania talentami. Obok dużych, międzynarodowych graczy swoją szansę w tym ciekawym segmencie usług widzi także sporo polskich start-up’ów. Rozwój spółki i narzędzia HumanWay śledziliśmy od samego początku i uważamy, że nadszedł czas, by wesprzeć rozwój tego rozwiązania – mówi Paweł Leks, dyrektor rozwoju produktu w Grupie Pracuj.

Kuba Filipowski na pytanie dotyczące obecnych planów na przyszłość HumanWay odpowiada: W tej chwili nie chcemy ujawniać naszych planów dotyczących systemu. Najpierw poznają je dotychczasowi klienci.

Obu stronom gratulujemy transakcji i życzymy udanej współpracy.