Grupa Wirtualna Polska przejęła właściciela Videostar. Zapłaciła 549 tys. złotych

Dodane:

Adam Sawicki, Redaktor prowadzącyRedaktor prowadzący MamStartup Adam Sawicki

Udostępnij:

Pod koniec minionego roku Grupa Wirtualna Polska zrealizowała kolejną akwizycję. Przejęła za 549 tysięcy złotych warszawską spółkę Netwizor i tym samym stała się nowym właścicielem platformy do odbioru telewizji Videostar.

Warunki transakcji 

Przedstawiciele Grupy Wirtualna Polska poinformowali o tej akwizycji w opublikowanym wczoraj raporcie finansowym za ubiegły rok. Piszą w nim, że transakcja ta obejmie jeszcze trzy warunkowe płatności. Pierwsza w wysokości 650 tysięcy złotych ma zostać zrealizowana w tym roku, jeśli Netwizor osiągnie założony wynik EBITDA. 

Natomiast kolejne transze zostaną wypłacona w zależności od wzrostu wyniku EBITDA, który spółka osiągnie w latach 2018 i 2019. Dodają, że ustalona prowizorycznie wartość nowoprzyjętej firmy wynosi 2,27 mln złotych i jest to związane z bazą klientów, którą posiada Netwizor oraz korzyściami skali oczekiwanymi po połączeniu z Grupą. 

Miniony rok 

Kupno właściciela platformy do odbioru telewizji Videostar nie jest jedyną akwizycją, którą gigant internetowy zrealizował w ubiegłym roku. W połowie marca przejął za ponad 14 milionów złotych porównywarkę finansową TotalMoney. Trzy miesiące później wyłożył 22 miliony złotych, aby stać się nowym właścicielem wyszukiwarki obiektów noclegowych Nocowanie.pl. 

Według przedstawicieli spółki miniony rok był dobry. Chwalą się także planami na przyszłość. – W 2017 roku będziemy kontynuować strategię „MoViBE” – mobile, video, bigdata i e-commerce. Odsłony na urządzeniach mobilnych, zgodnie z zapowiedzią sprzed roku, przekroczyły 50% odsłon ogółem. Nasza skłonność do zawierania transakcji na smartfonach uległa znacznej poprawie, a dystans przychodowy do komputerów stacjonarnych zmniejsza się. Pozyskiwanie i monetyzacja użytkowników urządzeń mobilnych pozostają priorytetem – pisze Jacek Świderski, prezes zarządu Wirtualna Polska Holding. 

Wideo w sieci 

Dodaje, że jeszcze w tym roku jego spółka będzie pozostawać w przedszkolu telewizyjnym, ale jednocześnie będzie to czas, w którym szybko zdobędzie kompetencje. Wspomina, że wiedzę tę zamierza wykorzystać w najlepszym dla siebie obszarze, czyli w krótkich formach wideo przeznaczonych do publikowania w Internecie. 

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem