Grupa Wirtualna Polska została mniejszościowym akcjonariuszem Fachowcy.pl Ventures

Dodane: 10.01.2017

Informacja prasowa

Udostępnij:

Spółka Fachowcy.pl kupiła platformę internetową Favore.pl, należącą dotychczas do Grupy Wirtualna Polska. W ramach rozliczenia transakcji o wartości niespełna 3 mln zł, Grupa Wirtualna Polska została 2% akcjonariuszem Fachowcy.pl Ventures.

Po przejęciu serwisu liczba klientów Fachowcy.pl zwiększyła się o 897.

Transakcja została przeprowadzona z wykorzystaniem spółki NextField Investments Limited, która kupiła 100% udziałów spółki Favore.pl sp. z o.o. bezpośrednio od Grupy Wirtualna Polska. W rozliczeniu Grupa Wirtualna Polska nabyła akcje Fachowcy.pl Ventures o wartości ok. 2 mln zł, należące do NextField Investments (po cenie 0,68 zł za akcję). Pozostała część ceny została zapłacona gotówką. NextField Investments odsprzedała wszystkie posiadane udziały Favore.pl do Fachowcy.pl Ventures za kwotę równą cenie ich nabycia.

– Przejęcie Favore.pl pozwoli nam na skokowy wzrost liczby klientów abonamentowych. Dodatkowo liczymy, że wielu dotychczasowych klientów Favore.pl skorzysta z naszej podstawowej usługi, automatyzacji obecności w Internecie. Bardzo cieszy też, że pozyskujemy bardzo cennego akcjonariusza, którym jest Grupa Wirtualna Polska – powiedział Piotr Surmacki, Prezes Fachowcy.pl Ventures S.A.

Favore.pl jest platformą internetową, przeznaczoną dla polskiego sektora małych i średnich przedsiębiorstw. Prezentuje innowacyjne podejście do handlu usługami w Internecie. Jest miejscem prowadzenia biznesu przez tysiące przedsiębiorców, stwarzającym szansę na efektywne dotarcie do potencjalnych klientów. Favore.pl skupia fachowców ze wszystkich dziedzin. W ofercie portalu dostępna jest coraz większa liczba usług przedsiębiorców z terenu całej Polski. Obecnie Favore.pl posiada 897 klientów abonamentowych. Na początku stycznia Fachowcy.pl Ventures mieli 2074 aktywnych umów abonamentowych.

Grupa Kapitałowa Fachowcy.pl Ventures S.A. rozwija technologie wspomagające pozyskanie nowych klientów i zleceń z Internetu. Usługi Spółki oferowane są w modelu abonamentowym, a docelowym ich odbiorcą są małe i średnie firmy usługowe. Dzięki posiadanej technologii, gromadząc dane w ramach całego procesu pozyskania zlecenia, Spółka buduje unikatową wiedzę na temat efektów prowadzenia działań reklamowych dla całego sektora MŚP.

Grupa kontroluje cztery spółki zależne: WAY2TRAFFIC Polska S.A. (dostawca technologii do optymalizacji działań reklamowych w Internecie), United Titans Sp. z o.o. (specjalizuje się w realizacji internetowych kampanii reklamowych rozliczanych za efekt), Toxic Software Sp. z o.o. (zatrudnia programistów, którzy rozwijają wszystkie technologie wykorzystywane w Grupie) oraz Favore.pl (platforma internetowa przeznaczona dla małych i średnich przedsiębiorstw).

Fachowcy.pl Ventures działają od 2008 r., a od 15 lutego 2012 r. notowani są na NewConnect. Po debiucie na rynku alternatywnym firma została przejęta przez grupę inwestorów związanych z Piotrem Surmackim, który w 2013 roku objął stanowisko Prezesa Zarządu i następnie wprowadził do Spółki firmy WAY2TRAFFIC Polska S.A., United Titans Sp. z o.o. i Toxic Software Sp. z o.o.

W 2015 r. doszło do optymalizacji funkcjonowania Grupy oraz budowy struktur sprzedaży – Spółka z małej kilkunastoosobowej struktury zwiększyła zespół do ponad 100 osób na koniec roku.

W listopadzie 2015 r. Spółka została wyróżniona przez prestiżowe amerykańskie wydawnictwo technologiczne TheNextWeb. Fachowcy.Pl Ventures, jako jedyna spółka z Polski została zaproszona do grona 24 firm z całego świata mających możliwość zaprezentować się na konferencji dla inwestorów amerykańskich w Nowym Jorku.

fot. pexels.com

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem