Gry MMO gwarancją sukcesu

Dodane: 02.04.2012

Lech Romański

Udostępnij:

Wchodzący w skład portfela inwestycyjnego IQ Partners internetowy start-up EvilPort, posiadający sieć afiliacyjną skoncentrowaną tylko i wyłącznie na grach typu MMO (Massively Multiplayer Online) po niespełna roku działalności wychodzi na pozycję lidera rynku.

Wchodzący w skład portfela inwestycyjnego IQ Partners internetowy start-up EvilPort, posiadający sieć afiliacyjną skoncentrowaną tylko i wyłącznie na grach typu MMO (Massively Multiplayer Online) po niespełna roku działalności wychodzi na pozycję lidera rynku.

Do tego, że rynek graczy w Polsce stale rośnie, nikogo nie trzeba przekonywać. Potencjał związany z monetyzacją ruchu na stronach internetowych dzięki grom MMO wykorzystał internetowy start-up o nazwie Evilport, uruchamiając platformę PortMMO.com. To nic innego, jak program afiliacyjny skierowany do wydawców serwisów internetowych zainteresowanych zarabianiem na grach typu MMO w modelu rozliczeń CPL (Cost Per Lead), czyli płatność za każdą prawidłowo dokonaną rejestrację użytkownika w danym programie partnerskim.

Dzięki nawiązaniu owocnej współpracy z wydawcą gry The Settlers Online, EvilPort Sp. z o.o. może pochwalić się obecnie najwyższą na polskim rynku stawką w wysokości 2,50 zł/rejestrację, a także nieograniczonym budżetem. Podczas pierwszego miesiąca promocji powyższego tytułu, firma nawiązała współpracę z takimi serwisami jak Wirtualna Polska, Interia, o2, Fotka, Kwejk, Sadistic, Gazeta.pl, Kozaczek.pl, Bebzol.com, a także szeregiem mniejszych wydawców. Wszyscy, z którymi spółka podjęła współpracę, przesyłają pozytywne informacje zwrotne potwierdzając, że jest to doskonała forma monetyzacji serwisu. – Nikt nie miał wątpliwości, że odpowiednik klasycznej wersji gry przeniesionej do okna przeglądarki oraz postawienie na rozgrywkę sieciową, nie przyniesie sukcesu darmowej grze The Settlers Online w Polsce. Nie spodziewaliśmy się jednak tak wzmożonego ruchu podczas promocji tytułu za pośrednictwem naszej platformy, a także średniej konwersji wynoszącej aż 40% – mówi Leszek Krajewski, prezes zarządu spółki EvilPort. Produkcja ma szansę na detronizację aktualnego lidera w kategorii gier przeglądarkowych – Farmeramę. Właściciele spółki spodziewają się, że w Polsce znajdzie się nie mniej niż pół miliona graczy zainteresowanych nowym wydaniem kultowych Settlersów. IQ Partners posiada poprzez spółkę w 100% zależną – IQ Venture Capital s.a.r.l – 25,37% udziałów w kapitale zakładowym Evilport Sp. z o.o. Spółka Evilport jest drugą inwestycją IQ Partners na rynku gier komputerowych oraz online. W listopadzie 2010 roku, poprzez inkubator InQbe Sp. z o.o., IQ Partners objął 25% udziałów w spółce Gametrade, która jest właścicielem serwisu Gametrade.pl będącego obecnie liderem rynku wymiany używanych gier komputerowych.

źródło: informacja prasowa

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem