Grywalizacja dla dzieci zdominowała Startup Weekend Poznań

grywalizacja dla dzieci zdominowala startup weekend poznan
Udostępnij:
...54 godziny pracy startupowców i mentorów zaowocowały 18 prezentacjami, które dotyczyły 19 projektów!

Startup Weekend Poznań to jedna z najbardziej udanych imprez startupowych w 2011 roku. 54 godziny pracy startupowców i mentorów zaowocowały 18 prezentacjami, które dotyczyły 19 projektów:

 1. Webdeal
 2. Qmeet
 3. Tworzy.my
 4. Stimulatech
 5. Landingi.com
 6. Likestyle.pl
 7. Involver
 8. Lojalka (beer project)
 9. Starlight
 10. Street Ad
 11. MemoryBeans.com
 12. Tactics
 13. Escapador
 14. Engago
 15. Heartpick
 16. PiwoGratis.pl(Koncertowka.pl)
 17. Snapquiz
 18. Kidd.ly

Niestety piętą achillesową znowu okazały się prezentacje startupowców. Nie było to tylko nasze odczucie, ale także Bartłomieja Goli, który w pewnym momencie interweniował między prezentacjami. Może właśnie to jest przyczyną tego, że nasze rodzime startupy tak rzadko odnoszą sukcesy na arenie międzynarodowej?


W gronie uczestników dostrzegliśmy tegoroczną ekipę Startup School, która pracowała nad nowym projektem MemoryBeans.com oraz zespół Involver z BIC Summer Start. Jednak żaden z tych zespołów nie wygrał konkursu. Zwycięski okazał się projekt Kidd.ly, który zgarnął nagrody od jury, mediów oraz dodatkowo kilka nagród specjalnych. Mimo, że startup istnieje na razie tylko w sferze pomysłu i "Power Pointa", to nauka dzieci poprzez grywalizację ma szansę zaistnieć w szerszej skali. Ekipie Kidd.ly serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w rozwijaniu projektu!

Duży plus dla organizatorów poznańskiego eventu! Za stworzenie idealnych warunków do pracy odpowiadali Michał Romanowski, Arkadiusz Hajduk, Bartłomiej Gola, Michał Olszewski oraz Tomasz Czapliński. Panowie wykazali się pełnym profesjonalizmem i należą im się podziękowania za pracę i czas, jaki włożyli w przygotowanie Startup Weekend Poznań.

Najbliższy Startup Weekend odbędzie się w Szczecinie. Liczymy na to, że będzie równie udany.

Więcej zdjęć z finału znajdziecie na naszym fan page'u.