Grzegorz Błażewicz, właściciel SALESmanago, uruchamia fundusz Borubar Ventures

Dodane: 21.07.2015

Adam Sawicki

Udostępnij:

We wrześniu wystartuje fundusz Borubar Ventures, którego współtwórcą jest Grzegorz Błażewicz. Aplikujący do funduszu młodzi przedsiębiorcy mogą liczyć na wsparcie finansowe, jak i na pomoc organizacyjną. Mile widziani są nie tylko kandydaci prowadzący spółki technologiczne.

Grzegorz Błażewicz to jeden z tych polskich przedsiębiorców, o którym z pewnością można powiedzieć, że osiągnął globalny sukces. Benhauer, spółka, której jest właścicielem, działa obecnie w 40 krajach, a z jej rozwiązań korzysta ponad 4 tysiące klientów w tym Noble Bank, Rainbow Tours i LINK4. Sztandarowym produktem oferowanym przez Benhauera jest SALESmanago Marketing Automation, system umożliwiający sklepom internetowym zautomatyzowanie procesów marketingowych.

Na zdjęciu Grzegorz Błażewicz | fot. materiały prasowe

Nie tylko spółki technologiczne

Teraz Grzegorz Błażewicz pomoże startupowcom rozwinąć własne przedsięwzięcia i do końca września uruchomi Borubar Ventures, fundusz typu venture capital. Dlaczego postanowił zająć się taką działalnością? – Zgłaszają się do nas liczni przedsiębiorcy z ciekawymi pomysłami i postanowiliśmy zinstytucjonalizować pomoc finansową dla tego typu projektów i dynamizować ich działalność – wyjaśnia. Pomysłodawca Borubar Venutres dodaje, że definiując model działania organizacji, biznesmenowi pomogą własne doświadczenia nabyte podczas licznych rozmów z polskimi i zagranicznymi funduszami, z którymi dotychczas współpracował w ramach rozwoju SALESmanago.   

Z pomocy organizacji zarządzanej przez Błażewicza będą mogły skorzystać spółki będące we wczesnej fazie rozwoju, mające za sobą przeprowadzony proof of concept. Przedsiębiorca wyjaśnia, że branże, w których działają ubiegające się o finansowanie firmy, nie będą stanowić kryterium w procesie przyznawania kapitału. – Spółki technologiczne to nie wszystko – mówi Błażewicz i dodaje, że ważniejsze od pomysłu i prototypu jest determinacja zespołu i wdrażanie planu w życie.

Pomoc do miliona złotych

W ramach nowopowstającego funduszu, twórcy projektów będą mogli liczyć na wsparcie finansowe w wysokości od 100 tysięcy do miliona złotych. Ponadto spółki, które najefektywniej wykorzystają zainwestowane zasoby wezmą udział w kolejnych rundach finansowania organizowanych przez instytucje współpracujące z Borubar Ventures. Błażewicz nie chce zdradzić w tym momencie, kim będą partnerzy biznesowi działający wspólnie z jego funduszem.

Wiadomo natomiast, że oprócz zastrzyku gotówki Borubar Ventures pomoże startupowcom opracować i zarządzać procesami panującymi w przedsiębiorstwie, zaplanować kluczowe wskaźniki efektywności (KPI) i modele rozliczeń z osiąganych celów. – Za dużo właścicieli biznesów jest skoncentrowanych na samym produkcie, jego doskonaleniu i rozmyślaniu o światowej ekspansji, a sprzedaż jest równa zeru – mówi Grzegorz Błażewicz. Fundusz inwestycyjny twórcy SALESmanago to kolejna propozycja dla młodych przedsiębiorców. Czy z niej skorzystają?

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem