Grzegorz Krychowiak zainwestował 5 mln PLN w polską technologię SYSTEM 3E

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Grzegorz Krychowiak zainwestował 5 mln PLN w polską technologię SYSTEM 3E

Udostępnij:

Grzegorz Krychowiak zainwestował 5 milionów PLN w inteligentną technologię budowlaną SYSTEM 3E. Polska technologia, opatentowana na całym świecie, to pierwsza od 100 lat innowacja w budownictwie zajmującym się wznoszeniem ścian domów i innych obiektów. Krychowiak objął akcje spółki i będzie ją wspierał swoim wizerunkiem. Kapitał pozyskany od polskiego piłkarza przeznaczony zostanie na ekspansję zagraniczną, przede wszystkim na rynkach niemieckim i szwedzkim.

SYSTEM 3E to największy startup budowlany na świecie. Twórcy technologii, podglądając procesy występujące w naturze, stworzyli i opatentowali w pełni ekologiczny system wznoszenia ścian z elementów 3E na bazie perlitu. Precyzyjny kształt i wyjątkowe właściwości elementów 3E powodują, że budowa jest prostsza i szybsza od metod tradycyjnych. Elementy 3E, produkowane w Radomsku pod Łodzią,  układa się jak klocki, metodą klik-klik, bez konieczności stosowania zaprawy, kleju, wody i docieplenia.

Grzegorz Krychowiak zainwestował w SYSTEM 3E (a także w spółkę świadczącą usługę kompleksowej budowy domów – DOM 3E) 5 milionów PLN. Objął akcje spółki i będzie ją wspierał swoją intuicją biznesową oraz wizerunkiem, biorąc udział w kampaniach promocyjnych, społecznych i edukacyjnych.

Nie miałem żadnych wątpliwości. Dostrzegłem pełen profesjonalizm, wielką determinację zespołu zarządzającego oraz niespotykaną dbałość o szczegóły, która w biznesie jest decydująca – mówi Grzegorz Krychowiak – Wyjątkowy na skalę światową polski i ekologiczny produkt budowlany SYSTEM 3E wraz z usługą DOM 3E wypełnia niszę rynkową, w której brakuje firm budujących domy w formule „od a do z”, tzw. one-stop-shop, jak ma to miejsce np. w Niemczech. Polskie społeczeństwo bogaci się, a tymczasem na rynku budowania domów brakuje takiej oferty – z budową łatwą, szybką, jak z klocków. I to wszystko ekologiczne, i polskie. Kibicuję wszystkim polskim firmom, które burzą status quo i zmieniają na plus otaczającą nas rzeczywistość. Nasz kraj potrzebuje więcej tak świetnych, udanie wdrożonych wynalazków jak SYSTEM 3E – dodaje Krychowiak.

Krychowiak zaangażował się w rozwój SYSTEM 3E w ramach trwającej rundy inwestycyjnej skierowanej do funduszy private equity i venture capital, a także inwestorów branżowych i indywidualnych. Pozyskany kapitał przeznaczony zostanie na ekspansję zagraniczną firmy, głównie na rynkach niemieckim i szwedzkim.

Transfer SYSTEM 3E do gospodarki to historia, którą podziwia cała branża od Singapuru po USA – mówi Dariusz Lewandowski, prezes SYSTEM 3E – W związku z tym, widzimy ogromny potencjał biznesowy dla SYSTEM 3E na różnych rynkach. Ekspansję zaczniemy od Niemiec, gdzie buduje się ponad 90 tysięcy domów rocznie, i od Szwecji, gdzie ekologiczne budownictwo jest szczególnie cenione. Są to kraje otwarte na nowinki technologiczne, w których wyraźnie zarysował się trend tworzenia podmiejskich przestrzeni kosztem zatłoczonych centrów dużych aglomeracji. Z drugiej strony, w takich krajach jak Niemcy i Szwecja występuje problem rosnących kosztów związanych z siłą roboczą. Korzyści płynące ze stosowania SYSTEM 3E stanowią więc perfekcyjną odpowiedź na te oczekiwania i wyzwaniadodaje Lewandowski.

Strategia biznesowa SYSTEM 3E oparta jest obecnie na dwóch filarach: produkcji i sprzedaży elementów 3E oraz kompleksowej usłudze budowy domu poprzez spółkę DOM 3E. W przyszłości, do źródeł przychodu dołączy wynagrodzenie z tytułu udzielania licencji, dzięki czemu elementy 3E będą mogły powstawać także za granicą.

W domu, podobnie jak w piłce nożnej, liczy się system. System gry, który umożliwia konstruowanie widowiskowych, a przede wszystkim skutecznych akcji. I system budowania, który gwarantuje szybkość i wygodę. Taki właśnie jest SYSTEM 3E, z którego powstaje DOM 3E – podsumowuje Grzegorz Krychowiak.