Grzegorz Pietruszyński rezygnuje ze stanowiska CEO w Growbots. Jego miejsce zajmie Łukasz Deka

Dodane: 09.01.2020

Marta Wujek

Udostępnij:

Grzegorz Pietruszyński, twórca Growbots poinformował w social mediach, że rezygnuje ze stanowiska CEO. Jego miejsce ma zająć jego przyjaciel i współzałożyciel firmy – Łukasz Deka. Pietruszyński będzie teraz zwiedzać świat i udzielać się jako doradca biznesowy.
Pierwsza myśl o stworzeniu Growbots pojawiła się w głowie Pietruszyńskiego w styczniu 2014 roku. Kilka miesięcy później wraz z Łukaszem Deką rozpoczął pierwsze prace nad stworzeniem firmy. Panowie poznali się na SGH, a pierwsze kroki ze swoją firmą stawiali w piwnicy ClockWork. Produkt, jaki stworzyli to software, który pomaga zdobyć leady sprzedażowe danego produktu. Między innymi usługa umożliwia  automatyczne generowanie bazy potencjalnych klientów na podstawie ustawionego profilu i wysyłanie automatycznych kampanii mailowych.

Od samego początku panowie nastawiali się na stworzenie globalnej marki i tak zaledwie po pól roku firma miała 100 proc. klientów z USA i chwilę po tym panowie zarejestrowali swoją spółkę w Stanach Zjednoczonych. Rok późni ej, a dokładnie w lutym 2015 roku w spółkę zainwestował Piotr Wilam z Innovation Nest.

W marcu 2016 roku Growbots osiągnął milion dolarów przychodu. To imponujący wynik, jak na początkującą firmę.  W 2017 roku firma osiągała wzrost o 10 proc. w każdym kolejnym miesiącu, a z jej rozwiązania korzystało już 500 klientów, głownie z USA.

Grzegorz Pietruszyński robi sobie wolne

Dziś na profilu LinkedIn Grzegorza Pietruszyńskiego pojawił się post, w którym biznesmen informuje, że właśnie zdecydował się zrezygnować ze stanowiska CEO. Oto treść wiadomości z portalu:

„Ważna wiadomość: Z dumą ogłaszam, że mój drogi przyjaciel i współzałożyciel, Łukasz Deka, obejmuje stanowisko CEO w Growbots! Będę nadal wspierał firmę jako członek zarządu.

W 2020 roku planujemy największą zmianę strategii w naszej historii, a Łukasz, który jest odpowiedzialny za naszą strategię produktową, jest najlepszym kandydatem, jakiego możemy sobie wyobrazić, aby prowadzić firmę w przyszłości. A przede wszystkim łukasz wnosi coś, czego potrzebujemy najbardziej: nową perspektywę i dużo energii!

Niezupełnie odszedłem, ale jednak – chcę skorzystać z okazji i powiedzieć wielkie „Dziękujemy” każdej fantastycznej osobie, z którą miałem okazję pracować jako CEO – to była piekielna jazda 😉

Osobiście spędzę więcej czasu zwiedzając świat, szukając inspiracji, ucząc się nowych rzeczy i oddając się społeczności poprzez dzielenie się swoją wiedzą i wspieranie kolejnych założycieli na wczesnym etapie, jako doradca.”

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem