Guardian Streetstories – głosy ulicy

Dodane: 29.03.2012

Adam Łopusiewicz

Udostępnij:

Guardian Streetstories to przede wszystkim historie związane z danym zakątkiem miasta. Aplikacja działa wyłącznie w Londynie w dzielnicy King Cross, ale nadal jest rozwijana i aktualizowana. Korzystając ze smartfona, oprócz słuchania naszej muzyki możemy posłuchać lokalnych utworów i opowieści.

Guardian Streetstories (link do Google Play) to przede wszystkim historie związane z danym zakątkiem miasta. Aplikacja działa wyłącznie w Londynie w dzielnicy King Cross, ale nadal jest rozwijana i aktualizowana. Korzystając ze smartfona, oprócz słuchania naszej muzyki możemy posłuchać lokalnych utworów i opowieści.

Guardian Streetstories, jak się domyślacie, został stworzony przez dziennik “The Guardian” i ma pomóc w promocji miasta oraz pamięci o ich znanych mieszkańcach. Po uruchomieniu aplikacji system wykrywa, gdzie się obecnie znajdujemy oraz odtwarza utwory związane z danym miejscem. Jak zapewnia Francesca Panetta, jedna z osób odpowiedzialnych za realizację projektu, na tą chwilę mamy możliwość przesłuchania 70 utworów, w których słychać regionalną muzykę z dawnych lat, a także ciekawe opowieści np. o Charlesie Dickensie.

Darmowa aplikacja jest dostępna dla systemów Android oraz iOS. Guardian Streetstories może być zalążkiem do zainteresowania ludzi historią sławnych postaci i nie tylko. Ciekawe, czy przewodnicy miast znają opowieści zawarte w aplikacji Guardian Streetstories.

źródło: techcocktail.com, appfurnance.com

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem