Gwiazda muzyki R&B Akon wybuduje w Afryce futurystyczne miasto Akon City

Dodane:

Marta Wujek Marta Wujek

Gwiazda muzyki R&B Akon wybuduje w Afryce futurystyczne miasto Akon City

Udostępnij:

Popularny wokalista muzyki R&B Akon rozpoczął budowę futurystycznego miasta w Senegalu w Zachodniej Afryce. Metropolia ma przypominać miasto z fimu Czarna Pantera Marvela.

Jak podaje CNN w ubiegły poniedziałek Akon położył pierwszy kamień na budowie swojego miasta. Na uroczystej ceremonii obecny był również Alioune Sarr, senegalski minister turystyki, który powiedział, że w planach jest zbudowanie futurystycznego miasta, które zawiera wszystkie najnowsze technologie i posługuje się kryptowalutami. Ma to być szansa na nową przyszłość dla amerykańskiego społeczeństwa. 

Prezydent Senegalu Macky Sall przekazał gwiazdorowi blisko 2 tys. hektarów pod inwestycję. Natomiast sam piosenkarz zapowiedział, że na budowę miasta przeznaczy 6 miliardów dolarów. Fundusze pochodzą od prywatnych inwestorów, których jednak nie ujawniono. 

Przyszli mieszkańcy powstającej metropolii mają posługiwać się wyłącznie kryptowalutami, a konkretnie Akoinami. W listopadzie 2019 roku gwiazdor powiedział CNN, że kryptowaluta pozwoli Afrykańczykom stać się mniej zależnymi od swoich rządów. Argumentował, że Akoin umożliwi ludziom kontrolę nad własną walutą, a co za tym idzie podejmowanie decyzji finansowych bez ingerencji ze strony ich krajów.

Akon nie pierwszy raz inwestuje w Afryce. W 2014 roku założył Akon Lighting Africa, projekt charytatywny, który prowadzi we współpracy z Bankiem Światowym, mający na celu dostarczenie energii elektrycznej zasilanej energią słoneczną 600 milionów Afrykańczyków.

– Szybkie tempo globalnych zmian, postęp gospodarczy, ubóstwo i wyścig technologiczny powodują, że Senegal stoi przed różnymi nowymi wyzwaniami. AKONCITY będzie odgrywać istotną rolę w poszukiwaniu rozwiązań tych wyzwań. Wiedza, którą generujemy i specjaliści, których szkolimy, ma pomóc w dostarczaniu lokalnych rozwiązań, a także być kluczowym elementem rozwoju człowieka – czytamy na stronie projektu