Hackathon w Warszawie

Dodane: 21.03.2012

Konrad Grudziński

Udostępnij:

Brak snu, zmęczenie, walka z samym sobą, a w końcu tryumf, radość i gotowa aplikacja – to tylko część wrażeń, jakie oferuje uczestnikom projekt HACKWAW. „Chodzi o światło poranka na dwunastym piętrze Zebra Tower po ciężkiej nocy” – mówi Kuba Kucharski, organizator imprezy.

Brak snu, zmęczenie, walka z samym sobą, a w końcu tryumf, radość i gotowa aplikacja – to tylko część wrażeń, jakie oferuje uczestnikom projekt HACKWAW, czyli maraton kodowania, organizowany przez przez Olę Sitarską i Kubę Kucharskiego z ReaktorWarsaw, w sobotę 14 kwietnia w studiu co-workingowym AIP Business Link. „Chodzi o fun, zajawkę i światło poranka na dwunastym piętrze Zebra Tower po ciężkiej nocy” mówi Kuba.

Cel imprezy to stworzenie gotowych aplikacji w ograniczonym czasie jednego weekendu, zgromadzenie zdolnych programistów i designerów oraz danie im narzędzi do stworzenia unikalnych projektów, które będą mogli jednak zapisać na dysku i zabrać ze sobą do domu. Zanim jednak do tego dojdzie, czekają ich 24 godziny wytężonej pracy non stop, mając za paliwo głównie swoją własną motywację i wsparcie mentorów. HACKWAW to typowy hackathon API, czyli uczestnicy muszą wykorzystać jedną z API przygotowanych przez organizatorów. Temat imprezy to stworzenie aplikacji do “widowni masowej”.

AIP Business Link mieści się na 12 piętrze Zebra Tower, pomiędzy ulicą Ludwika Waryńskiego oraz Aleją Armii Ludowej, tuż koło stacji metra Politechnika. Na miejscu na uczestników czeka pełen catering, wygodne pufy (gdzie będą mogli regenerować siły) oraz szybkie łącze internetowe.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem