Happie – najszczęśliwszy mobilny asystent diety

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Udostępnij:

Wrocławska spółka odpowiedzialna za odnoszącą sukcesy na świecie platformę Cooklet wprowadza na rynek nową aplikację – Happie. To mobilne rozwiązanie, tworzące plan dnia ze spersonalizowaną dietą dopasowaną do potrzeb użytkownika. Zawiera zbilansowaną dietę, rekomendacje aktywności fizycznych oraz szereg funkcji takich jak kontrolowanie pomiarów ciała, wykresy postępów, listy zakupów czy czat z dietetyczką. Aplikacja uczy się preferencji użytkownika i dostosowuje się do niego w różnych sytuacjach.

Happie to nowa kategoria produktu – jest Twoim asystentem, który podpowie Ci co kiedy zjeść. Każda rekomendacja to zbilansowany posiłek, który jest dopasowany do użytkownika według kilku parametrów, między innymi jego zapotrzebowania kalorycznego i podziału Białka/Tłuszcze/Węglowodany. Happie poznaje nasze preferencje, dzięki czemu otrzymywana dieta jest z czasem coraz bardziej spersonalizowana. Aplikacja rekomenduje też aktywności fizyczne, które razem ze zbilansowaną dietą tworzą plan na fajne życie, oczywiście z uśmiechem na twarzy – tłumaczy Grzegorz Trubiłowicz, Founder i CEO.

Pomysł na stworzenie aplikacji Happie narodził się podczas pracy nad rozwijaną od czterech lat platformą kulinarną Cooklet zbierającą wokół siebie ogromną społeczność pasjonatów gotowania.

Obserwując użytkowników Cookleta zauważyliśmy, że istnieje spora grupa ludzi zainteresowana zdrowym odżywianiem, którzy nie wiedzą jednak jak w odpowiedni sposób zaplanować dietę. Jednocześnie w sieci jest dużo niesprawdzonych i nieprawdziwych informacji na temat skutecznego odchudzania, takie jak pojawiające się nowe pomysły na diety cud, które robią więcej złego niż dobrego. Zależało nam na tym żeby podejść do tego zagadnienia z należytą powagą i dlatego ponad rok temu do naszego teamu dołączyła Karolina Łoźna – dr inż. nauk żywieniowych. Cały zespół włożył bardzo dużo energii w opracowanie rozwiązania, które łącząc regularne, zbilansowane posiłki i rekomendacje ruchowe będzie w stanie poprawić nasze samopoczucie oraz sprawić, że zbędne kilogramy i centymetry staną się tylko wspomnieniem – dodaje Trubiłowicz.

Pobranie aplikacji na telefon jest darmowe. Po zarejestrowaniu się nowy użytkownik otrzymuje bezpłatnie plan diety na 7 pierwszych dni. W tym okresie, trzymając się proponowanych założeń, można zauważyć pierwsze efekty. Po tym czasie możliwe jest wykupienie subskrypcji, jednakże aplikacja pozostaje aktywna i nadal będzie przypominać o posiłkach i aktywnościach.

W chwili obecnej Happie dostępne jest na urządzenia z systemem Android. Prace nad wersją na iOS trwają i powinna być ona dostępna do końca lipca. Twórcy aplikacji mają też w planach stworzenie wersji na Windows Phone.