Happinate zmieni oblicze szukania pracy

happinate zmieni oblicze szukania pracy
Udostępnij:
Po niespełna 3 miesiącach prac programistycznych na rynek wchodzi happinate - nowy serwis, mający pomagać w znalezieniu pracy dorywczej. Na razie startuje on w Poznaniu, ofertę swoją kierując głównie do studentów.

Po niespełna 3 miesiącach prac programistycznych na rynek wchodzi happinate - nowy serwis, mający pomagać w znalezieniu pracy dorywczej. Na razie startuje on w Poznaniu, ofertę swoją kierując głównie do studentów.

Nasz serwis nie będzie przypominał żadnego z obecnych już na rynku portali ogłoszeniowych. Chcemy pójść dużo dalej i zbudować narzędzie, które będzie maksymalnie proste i użyteczne zarówno dla osób szukających pracy dorywczej, jak i dla osób i firm szukających takich pracowników – tłumaczy Marek Tokarewicz, CEO happinate.

Firma planuje wprowadzenie w najbliższym czasie wielu funkcjonalności zupełnie niespotykanych dotychczas na rynku, np. funkcję „1-click to get a job”. Osoby, które już pracowały w danej firmie na określonym stanowisku i sprawdziły się, mogą zostać przez pracodawcę oznaczone jako „ulubione”. Gdy ta praca pojawi się ponownie, zostaną o tym natychmiast powiadomione i nie będą już musiały przechodzić procesu rekrutacji – wystarczy, że klikną na link w ogłoszeniu a po prostu będą mogły stawić się do pracy.

Poniższy film prezentuje ofertę, z jaką happinate wejdzie na rynek.

W maju pojawi się w Google Market darmowa aplikacja mobilna, dzięki której kandydaci będą mogli na bieżąco śledzić nowe oferty spełniające ich kryteria wyszukiwania oraz oferty typu 1-click. Co twórcy mówią o narodzinach pomysły na happinate?

Coraz więcej prac jest pracami dorywczymi. Firmy wpisują w swą politykę personalną elastyczne formy zatrudnienia, prace dorywcze i kontraktowe lub czasowe, polegające na wykonaniu określonego zadania. - mówi Marek Tokarewicz. Coraz rzadziej zatrudnia się pracownika do stoczni a coraz częściej do zbudowania statku. Czy komuś się to podoba czy nie ta tendencja będzie coraz wyraźniejsza. Chcieliśmy stworzyć narzędzie, które będzie pomagało ludziom odnaleźć się w tej sytuacji i dzięki któremu będą oni mogli poczuć się bezpieczniej. Naszą ambicją jest, aby happinate stał się iTunes pracy dorywczej – miejscem, które będzie naturalnym wyborem dla każdego kto szuka pracy innej niż etatowa, miejscem w którym takie osoby, będą mogły błyskawicznie znaleźć pracę odpowiadającą ich umiejętnościom i preferencjom – dodaje Marek Tokarewicz.

W ciągu najbliższych miesięcy spółka skoncentruje się na rozwoju geograficznym oraz dalszym rozwoju aplikacji webowej oraz mobilnej, wzbogacając je o dalsze funkcjonalności.

źródło: informacja prasowa