Harbor Lab pozyskał 6,1 mln euro. Startup analizuje koszty transportu morskiego

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Harbor Lab

Udostępnij:

Harbor Lab pozyskał jedną z największych inwestycji seed w historii startupów z obszaru technologii morskich. Startup ma pomóc firmom żeglugowym lepiej zarządzać wydatkami portowymi. Platforma usprawnia procesy rozliczeń i identyfikuje rozbieżności, zmniejszając koszty cumowania o około 6% oraz koszty administracyjne o 75%.

Harbor Lab, startup z branży technologii morskich, pozyskał finansowanie w wysokości 6,1 mln euro na dalszy rozwój oprogramowania do analizy kosztów transportu morskiego. Wydatki portowe są bardzo istotnym kosztem dla firm żeglugowych i wynoszą rocznie ponad 120 mld dolarów.

Startup z siedzibą w Atenach jako pierwszy oferuje oprogramowanie do analizy rozliczeń w modelu SaaS, które oblicza wydatki portowe w czasie rzeczywistym. Spółka przeznaczy inwestycję na powiększenie zespołu w celu budowy nowych funkcjonalności swoich produktów, które już przynoszą znaczne oszczędności i większą przejrzystość kosztów dla firm z branży morskiej.

Rzeczona branża morska obejmuje zresztą już nie tylko transport, ale też energetykę. Przykładowo Grupa ORLEN pracuje nad morską farmą wiatrową.

Runda finansowania

Finansowanie stanowi jedną z największych kwot zebranych przez firmę zajmującą się technologią morską podczas rundy seed. VentureFriends i Speedinvest przewodziły rundzie finansowania, z udziałem dużej liczby dodatkowych inwestorów, w tym theDOCK, Signal Ocean, Motion Ventures, TecPier, Innoport, Charge VC i innych. Startup otrzymał również inwestycje od aniołów biznesu, w tym Alexandrosa Chatzielftheriou, założyciela Blueground.

Pozyskany kapitał umożliwi Harbor Lab ekspansję do Azji i Ameryki Północnej i dalszy rozwój w szacowanej na 200 mld dolarów branży morskiej.