HardGamma Ventures ogłasza trzecie wyjście z inwestycji w ciągu ostatnich dni

Dodane:

Adam Łopusiewicz Adam Łopusiewicz

Udostępnij:

„Obok Filmastera i SHOWROOM to trzeci exit HardGamma Ventures w ostatnich dniach!” – napisał na facebooku Krzysztof Kowalczyk, twórca funduszu. Miesiąc temu pisaliśmy o sprzedanych udziałach Filmastera, a wczoraj ogłoszono, że udziały HardGammy Ventures w SHOWROOMie wykupiła Burda International.

Dziś media obiegła informacja o kolejnym wyjściu z inwestycji, czyli odsprzedaży udziałów z zyskiem, w kolejnym startupie współtworzonym z warszawskim funduszem inwestycyjnym. W Hassle, spółkę z siedzibami w UK, Francji i Irlandii, HardGamma Ventures zainwestowała w 2013 roku, jako współorganizator programu akceleracyjnego TechStars London (dzisiejszy Springboard). Dziś ogłosiła sprzedaż kupionych wcześniej udziałów.

Na zdjęciu (od lewej): Tom Nimmo (CTO), Alex Depledge (CEO) i Jules Coleman (CPO)

Obawom przyszedł kres

W tą platformę pośredniczącą w sprzątaniu domów i lokali, miesiąc temu sześć milionów dolarów zainwestował (w rundzie A) fundusz Accel Partners. Warto wspomnieć, że wcześniej, ten uznany fundusz inwestycyjny, zainwestował w Rovio (Angry Birds), Dropboxa, Facebooka, Spotify czy Wonga. Zebrane środki i wiedza nowego inwestora, londyńskiej spółce miała pomóc w ekspansji portalu na stolice miast w UK i w Europie.

Mocnym konkurentem Hassle.com była niemiecka platforma Hepling, wspierana przez Rocket Internet, Lakestar, Mangrove Capital i kilku prywatnych inwestorów. Wszyscy wymienieni uwierzyli w projekt tak mocno, że zainwestowali w niego 60 milionów euro. Wtedy twórcy Hassle zaczęli jeszcze bardziej obawiać się konkurencji, która działała na tym samym rynku, co spółka wspierana przez polski fundusz inwestycyjny. Obawom przyszedł kres kilka dni temu.

Projekt przejęty za 32 miliony euro

Hepling kupił Hassle i tym samym stał się największym graczem na rynku internetowego pośrednictwa pracy dla osób zajmujących się sprzątaniem domów. Sprzedana platforma nadal będzie jednak działać pod tym samym adresem i rozszerzać swoje działania na zdobytych już rynkach. Helpling, według informacji Tech.eu, udziały w londyńskiej spółce kupił za blisko 32 miliony euro. 

HardGamma Ventures, jako jeden z udziałowców Springboard, akcelerując Hassle w trzynastotygodniowym programie objął kilka procent udziałów w zamian za 15 tysięcy funtów inwestycji, które pochodziły od organizatorów akceleratora, nie tylko od HardGamma Ventures. Nie wiemy, ile na wyjściu z tej inwestycji zarobił polski fundusz inwestycyjny, ale przypuszczamy, że kwota może sięgać kilkuset tysięcy euro. 

Jesteśmy ciekawi, czy w najbliższym czasie dowiemy się o kolejnym wyjściu z inwestycji tego warszawskiego funduszu. Portfolio funduszu HardGamma Ventures jest obszerne.

Zdjęcie główne artykułu stocksnap.io