Hashiona dostępna na iOS. Aplikacja dla chorych na hashimoto w przyszłości chce pomóc także chorym na inne choroby autoimmunologiczne

Dodane: 20.10.2021

Informacja prasowa

Udostępnij:

Hashiona, założona przez mieszkającą w Londynie Evę Galant, ma już ponad 10 tysięcy użytkowników. Ta liczba może szybko się podwoić wraz z udostępnieniem aplikacji dla użytkowniczek i użytkowników iPhonów.
W Polsce diagnozuje się coraz więcej osób z problemami tarczycy, głównie kobiet. Choroba ta przez wiele lat była lekceważona, a pacjenci średnio dopiero po ośmiu latach otrzymywali prawidłową diagnozę. Tymczasem objawy hashimoto są uciążliwe dla codziennego życia – to m.in. wieczne zmęczenie, rozkojarzenie, obniżony nastrój. Trudno z nimi walczyć nie wiedząc jak i nie mając na tę chorobę lekarstwa. I właśnie w tę niszę wpasowała się Hashiona – aplikacja prowadząca pacjentów za rękę do remisji choroby.

Wirtualna klinika

Wirtualna Klinika Hashimoto to specjalnie zaprojektowany program, który ma na celu pomoc w wejście w remisje symptomów. Jest dostępny już od 19.90 złotych miesięcznie. Dla tych, którzy potrzebują bardziej holistycznej opieki Hashiona oferuje 6-miesięczny pakiet zawierający kompleksowe usługi. Są to  wizyty u lekarzy specjalistów: POZ, endokrynologów, psychologów, a także opracowanie indywidualnej diety i dobór suplementów wraz z ich dostawą oraz wykonanie badań krwi z dojazdem pielęgniarki do domu pacjentki/pacjenta.

– Wejście w remisję objawów choroby wymaga pracy nad swoim trybem życia. To jest ogromne wyzwanie i wysiłek, bo naprawdę nie jest łatwo utrzymać reżim. Hashiona jest motywatorem i przewodnikiem na tej ciężkiej ścieżce – przyznaje Eva Galant, która Hashionę założyła po kilku latach zmaganie się z hashimoto.

Poziom postępów pacjentów Hashiona bada przy użyciu ankiety określającej samopoczucie (są to naukowo zweryfikowane formularze wg standardów WHO) oraz badań krwi. – Ważne jest kiedy zaczyna się tę drogę: po otrzymaniu diagnozy pacjenci są zagubieni, nie wiedzą, od czego i jak zacząć. Z kolei ci, którzy z chorobą żyją już jakiś czas, potrzebują wsparcia w systematyczności i trzymaniu się planu. Każdy tę chorobę przeżywa inaczej, a wszystko może się zawalić kiedy coś się zmieni, np. w naszym życiu pojawi się dużo stresu i objawy wrócą ze zdwojoną siłą  – dodaje Galant.

Plany na rozwój aplikacji

Hashimoto niestety bardzo często wiąże się z innymi chorobami autoimmunologicznymi jak np. insulinooporność czy zespół policystycznych jajników. Twórczyni Hashiony zapowiada kolejne wersje aplikacji odpowiadające na potrzeby chorych także z tej grupy.

Wielkość globalnego rynku aplikacji zdrowotnych została wyceniona na 40,05 mld USD w 2020 r. i oczekuje się, że w latach 2021–2028 będzie rosła w średnim rocznym tempie wzrostu (CAGR) na poziomie 17,7%.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem