Havenly dostał 32 milony dolarów. Będzie projektować wnętrza

Dodane: 16.10.2019

Kasia Krogulec

Udostępnij:

Platforma do projektowania wnętrz Havenly otrzymała 32 miliony dolarów, aby stworzyć swoją pierwszą własną markę. Startup z Denver to internetowe doradztwo w zakresie projektowania wnętrz. Łączy ekspertów z klientami, którzy chcą przeprojektować swoje domy lub mieszkania.
Lee Mayer, CEO Havenly, powiedział, że model biznesowy jego firmy opiera się na dwóch filarach:  partnerstwach handlowych z dostawcami oraz płatnych usługach projektowych dla użytkowników. Havenly kładzie większy nacisk na łączenie użytkowników z indywidualnym projektantem, z którym mogą rozmawiać przez telefon i dzielić się pomysłami zagospodarowania swojej przestrzeni, tak by wnętrze było bardziej dostosowane do nich.

Personalizowane produkty wnętrzarskie

– Twój dom to coś bardzo osobistego. Jeśli któregoś dnia pojawimy się w pracy i założymy tę samą koszulę, nie bydzie to aż takie dziwne. Zabawnym jednak wydaje się, gdy wejdę do twojego salonu i okaże się, że wygląda dokładnie tak jak mój – mówił Mayer dla TechCrunch.

Havenly zapowiada, że będzie miksować własne produkty z inną swoją marką o nazwie Cove Goods. Linia wydaje się w dużej mierze skoncentrowana na dodatkach wnętrzarskich, ale pracują również nad niektórymi meblami.

Ceny za ich usługi wynoszą od 69 do 99 dolarów, w zależności od tego, czy zaczynasz od pustego konta, czy po prostu chcesz polecane dla ciebie dodatkowe elementy, które możesz kupić za pośrednictwem platformy. Startup może również wysyłać niestandardowe plany pięter i rendery układów, aby pokazać, jak będzie wyglądać twoja przestrzeń.

Havenly zebrał teraz 57,8 miliona dolarów. Wśród inwestorów serii C znaleźli się: Foundry Group, Lerer Hippeau, Kickstart Ventures i Gingerbread Capital.

Polacy projektują meble w aplikacji

W tej samej branży co Havenly, działa polski startup Tylko.com, który stworzył aplikację pozwalającą samodzielnie zaprojektować meble dostosowane do konkretnego pomieszczenia. Narzędzie pozwala w 3 krokach samodzielnie zaprojektować regał lub komodę i dostosować do indywidualnych potrzeb klienta. Stworzenie projektu zajmuje kilka sekund. Aplikacja używa technologii projektowania parametrycznego, dzięki czemu zaprojektowany mebel jest dopasowany i dobrany do wybranych proporcji pod względem estetyki i funkcjonalności.

Po złożeniu zamówienia, na regał czeka się około 1-2 tygodni. Są one produkowane w wyspecjalizowanych fabrykach i sprzedawane bezpośrednio z centrów produkcyjnych do klienta. Po otrzymaniu zamówienia, regał można złożyć w ciągu 15-20 minut bez użycia narzędzi. Tylko.com ma klientów na całym świecie.

 

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem