HCM Deck otrzymał 12 mln złotych w kolejnej rundzie finansowania

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

HCM Deck otrzymał 12 mln złotych w kolejnej rundzie finansowania

Udostępnij:

HCM Deck, startup HRtech, pozyskał właśnie 12 mln złotych. Inwestorami są mAccelerator oraz Innovation Nest. To kolejna duża inwestycja w spółkę na przestrzeni ostatnich 14 miesięcy.

Założony w 2016 roku HCM Deck zamierza wejść na rynki zagraniczne i jeszcze dynamiczniej rozwijać swój produkt. Warto przypomnieć, że to nie pierwsza inwestycja w spółkę – w kwietniu 2018 roku HCM Deck otrzymał 3 mln złotych od Innovation Nest i Rafała Sonika.

W najnowszej rundzie, która nastąpiła zaledwie 14 miesięcy po poprzedniej, spółka otrzymała 12 mln złotych, co stawia HCM Deck w gronie top 15 startupów z największym dofinansowaniem w kraju. Do grona inwestorów dołączył mAccelerator, fundusz venture capital mBanku, który koncentruje się na wspieraniu innowacyjnych rozwiązań technologicznych.

– Kiedy po raz pierwszy zobaczyliśmy HCM Deck od razu wiedzieliśmy, że to genialny produkt. Dzięki ich podejściu do Human Capital Management powstało kompleksowe narzędzie, które może przynieść korzyści każdej organizacji. Spółka jest już liderem na krajowym rynku, ale nie mamy wątpliwości, że są gotowi do skalowania i ekspansji na rynku zagraniczne. To dlatego, wspólnie z Innovation Nest i Rafałem Sonikiem, postanowiliśmy zainwestować w ludzi, którzy stoją za tym produktem – powiedział Wojciech Chmielewski, inwestor mAccelerator.

Fundusz Innovation Nest, który zwiększył swój udział w spółce, został niedawno nagrodzony tytułem inwestora roku w Polsce (VC of The Year 2019).

– Kiedy pierwszy raz spotkaliśmy założycieli, od razu złapaliśmy wspólny język. Szybko zdecydowaliśmy, że chcemy im pomóc. W ostatnich miesiącach firma wykazała imponujący wzrost i jesteśmy podekscytowani tym, co będzie w przyszłości. Cieszymy się, że możemy dołączyć do mAccelerator w tej rundzie finansowania – skomentował Marcin Szeląg, partner w Innovation Nest.

HCM Deck to nowoczesna platforma HR, która wspiera działy HR i L&D w zarządzaniu, automatyzacji i analizie procesów związanych z rozwojem pracownika w większych  organizacjach, skupiając się na trzech obszarach: learning, komunikacja i feedback.

Współzałożyciele HCM Deck, Szymon Janicki (CEO) i Rafał Niesłuchowski (CTO), mają ponad 16-letnie doświadczenie w branży HR i L&D. Przed HCM Deck, wspólnie stworzyli i rozwinęli MyNetwork – największą e-learningową firmą w Polsce. Zdobyte przez lata doświadczenie przekłada się na doskonałą znajomość branży i świadomość potrzeb grupy docelowej.

Z systemu już teraz korzysta 150 tys. pracowników firm należących do grona najbardziej innowacyjnych organizacji takich jak Allianz, Leroy Merlin, OBI, Volkswagen, Nationale Nederlanden, Allegro czy Decathlon.

– Połączenie zaawansowanych funkcjonalności z pozytywnym user experience, automatyzacją i analityką, pozwoliło nam odpowiedzieć na potrzeby nowoczesnych organizacji, działów L&D i współczesnych pracowników – podkreślił Niesłuchowski.

W HR tech nadejdą spore zmiany. Obserwuje się coraz większe zapotrzebowanie na innowacje i pozytywne doświadczenie użytkownika końcowego. Jak wynika z raportu Fosway Group aż 76% organizacji zwiększa inwestycję w HR Tech. To nie dziwi, skoro obecne systemy HR nie nadążają z odpowiedzią na potrzeby i wyzwania nowoczesnego rynku pracy.

– HCM Deck nie tylko rozwiązuje największe bolączki działów L&D, ale również pomaga zautomatyzować procesy, poprawia produktywność i zapewnia wzrost – dodał Janicki.

Startup przeznaczy pozyskane środki na działania związane z wyjściem na rynki zagraniczne oraz na dalszy rozwój produktu.