Hello Day - Huge Thing i Alior Bank witają zakwalifikowane startupy

hello day huge thing i alior bank witaja zakwalifikowane startupy
Udostępnij:
Rozpoczął się preakcelerator Huge Thing, czyli ostatni z trzech etapów rekrutacji do akceleratora. W trakcie Hello Day zespoły mogły poznać się wzajemnie, dowiedzieć się o możliwościach potencjalnej współpracy z Alior Bankiem, a także w trakcie 3 minutowych pitchy zaprezentować swój projekt.

 

Hello Day to pierwszy dzień preakceleratora - trzy-weekendowego zjazdu, który ma zespołowi Huge Thing pozwolić na dokładniejsze poznanie startupów i ich potrzeb oraz dopasowanie dla nich indywidualnej ścieżki rozwoju i dobraniu opiekuna. To także możliwość zobaczenia jak zespoły pracują i jak wygląda ich zaangażowane w trakcie warsztatów. Dla zespołów to moment w którym mogą przedyskutować z prawnikami akceleratora wszystkie aspekty zawarte w regulaminie i umowie oraz rozwiać wątpliwości związane z wzięciem udziału w programie. W czasie preakceleracji zespoły wezmą udział m.in. w warsztatach z pitchowania, budowania modelu biznesowego, a także zarządzania finansami.

Do udziału w prekaceleratorze zaproszono łącznie 15 zespołów, są to: bankUP, BenchMarks, BillTech, Bmybit, bNesis, Coinect, Gleep, Higgs B, Keystroke, KODA Bots, Lendguru, More Money,  OpenBankIT, Positiverse i Predicty.AI. Wśród nich znajdują się projekty z Polski, Ukrainy, Estonii, Wielkiej Brytanii, Chorwacji, a nawet Czarnogóry. 

– Tegoroczna rekrutacja utwierdziła nas w przekonaniu, że Polska jest ważnym ośrodkiem startupym na mapie Europy Środkowo-Wschodniej. W końcu 42% zgłoszeń pochodziło spoza Polski. Cieszymy się, że udało nam się zwrócić uwagę wielu ciekawych zespołów, jeszcze bardziej cieszy fakt, że aż 80% zgłoszeń dotyczyło innowacji związanej z finansami, czyli obszaru w którym szukaliśmy projektów – mówi Katarzyna Kołakowska, Program Menager Huge Thing. – Wybór nie był łatwy. Teraz przed finałową 16 intensywny czas. Mamy tylko 3 tygodnie by poznać siebie nawzajem i zdecydować czy chcemy dalej pracować w akceleratorze właściwym – dodaje. 

Z 15 zespołów wybranych do preakceleratora do akceleracji właściwej zostanie przyjętych 10 startupów. Będą to zespoły, które najbardziej wpisują się w ramy programu i które nastawione są przede wszystkim na rozwój swojego projektu. Decyzja, które to będą zespoły zostanie podjęta 23 maja, tuż po ostatnim zjeździe. Wybrane startupy od 5 czerwca przez 4 miesiące będą intensywnie pracować nad swoimi projektami. Huge Thing stawia przede wszystkim na indywidualną ścieżkę rozwoju dlatego oprócz warsztatów startupy będą brały udział w sesjach one-to-one i spotkaniach z opiekunami. W trakcie trwania programu odbędą się również dwa wyjazdy zagraniczne do Londynu i Berlina, które mają na celu pomóc projektom wyjść na rynek globalny i spotkać się z inwestorami.   

HugeThing to program akceleracyjny zainaugurowany w 2012 roku przez SpeedUp Venture Capital Group. Do tej pory w jego poszczególnych edycjach wzięło udział łącznie 31 zespołów, a uczestnicy pracowali pod okiem mentorów z takich firm i organizacji, jak m.in.: 500 Startups, Google, Microsoft, Allegro czy Wiseguys. Program otrzymał nagrodę CESAawards 2016 dla najlepszego programu akceleracyjnego w Europie. Więcej informacji na stronie: www.hugething.vc.

Alior Bank jest jednym z najdynamiczniej rozwijających się i najbardziej innowacyjnych banków w Polsce. W wyniku połączenia w listopadzie 2016 r. z wydzieloną częścią Banku BPH, Alior Bank awansował na 9. miejsce w sektorze bankowym w Polsce pod względem aktywów (62 mld zł wg stanu na koniec września 2016 r.). Sprawną obsługę ponad 4,3 mln klientów zapewnia blisko 10 tysięcy pracowników oraz trzecia co do wielkości bankowa sieć dystrybucji obejmująca ponad 1100 placówek. Od 2012 r. akcje Alior Banku notowane są na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, a od 2014 r. wchodzą w skład indeksu WIG20 skupiającego największe i najbardziej płynne spółki.