Helpling zadba o porządek w domu

Dodane:

Karolina Halik Karolina Halik

Udostępnij:

Sprzątanie nie należy do ulubionych czynności. Jest czaso- i pracochłonne. Przydatne może być znalezienie pomocy domowej, jednak czasem przysparza to liczne trudności. Nasi zachodni sąsiedzi znaleźli rozwiązanie tego problemu i stworzyli Helpling – serwis umożliwiający zamówienie profesjonalnych usług sprzątających do domu, który podbija Austrię, Francję, Holandię i Szwecję.

Kiedy liczne obowiązki sprawiają, że brak nam czasu na samodzielne posprzątanie mieszkania lub domu, warto zastanowić się nad znalezieniem pomocnika w tej dziedzinie. Poszukiwania odpowiedniej osoby mogą sprawić wiele niespodzianek, nie tylko pozytywnych. Warto w tej kwestii skorzystać z pomocy aplikacji Helpling, która usprawnia wybranie właściwej pomocy domowej.

Zdjęcie royalty free z Fotolia

Helpling jest serwisem, który ułatwia zamawianie pomocy sprzątającej do domu. Proponowany wachlarz usług jest bardzo szeroki i sięga od prac w gospodarstwie domowym, mycie okien, po pranie. Pomocnicy są proponowani na podstawie lokalizacji, w jakiej ma zostać wykonane zlecenie. Koszt takiej usługi w przypadku jednorazowego zamówienia to 11,92 euro za godzinę pracy, a przy regularnym sprzątaniu to 10,32 euro.

Do tej pory dyspozycje można było składać za pomocą strony internetowej. Teraz dostępne są także aplikacje na systemy Android i iOS. Uruchomione programy umożliwiają złożenie zamówienia w 60 sekund. Aby usprawnić działanie, mobilny Helpling można synchronizować z kalendarzem, aby otrzymywać powiadomienia o sprzątaniu. Integracja z planerem ułatwia także sprawdzenie, czy ulubieni sprzątający są dostępni w preferowanym przez użytkownika terminie.

Do zamówienia usługi sprzątania za pomocą Helpling wystarczają cztery kroki. Pierwszym jest wybór rodzaju pomocy i terminu jej wykonania. Zamówienie może dotyczyć jednorazowej usługi oraz regularnego zlecenia. Następnie należy podać adres, którego dotyczy dyspozycja. Trzecim krokiem jest dokonanie bezpiecznej płatności z zastosowaniem polecenia zapłaty, karty kredytowej lub konta PayPal. Na koniec wystarczy się zrelaksować i czekać na profesjonalne wykonanie zlecenia.

Korzystanie z Helpling to korzyść nie tylko dla zamawiającego sprzątanie. Serwis wspiera również osoby wykonujące prace. Rejestracja swoich usług pozwala na elastyczny dobór terminów oraz gwarantuje wypłatę środków pieniężnych za zrealizowane zlecenie. Dodatkowo w razie potrzeby sprzątający może skorzystać ze wsparcia obsługi Helpling.

Obustronne korzyści wynikające z działania aplikacji sprawiły, że serwis stale się rozprzestrzenia. Najpierw Helpling działał na rynku niemieckim, ale idea szybko przyjęła się także w Austrii, Francji, Holandii i Szwecji. Model tej aplikacji jest zbliżony do schematu startupów Mopp, Hassle, Homejoy i Housekeeper.com, które zyskują popularność w innych regionach. Żaden z powyższych serwisów nie jest dostępny w Polsce. Branża sprzątająca została natomiast zebrana w wyszukiwarce HOJO.PL.