Herosi na Starcie! Rusza nowy ogólnopolski konkurs na innowacyjne pomysły biznesowe

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Herosi na Starcie! Rusza nowy ogólnopolski konkurs na innowacyjne pomysły biznesowe

Udostępnij:

„Generacja P – Herosi na Starcie” to konkurs, którego celem jest promocja przedsiębiorczości, a także ułatwienie młodym ludziom realizacji pierwszych projektów biznesowych. Można w nim wygrać nagrody finansowe, szkolenia i sesje coachingowe – czyli wszystko, czego potrzebuje początkujący przedsiębiorca na starcie własnej działalności. Zgłoszenia trwają do 20 kwietnia.

Konkurs jest organizowany w dwóch kategoriach wiekowych: 16-19 i 20-26 lat. Żeby wziąć w nim udział, wystarczy mieć pomysł na biznes i opisać go w formularzu zgłoszeniowym. Właśnie to wyróżnia „Herosów na Starcie” spośród innych konkursów startupowych. Jest otwarty na osoby, które dopiero zaczynają – nie mają rozbudowanych biznesplanów, doświadczenia w biznesie ani bogatego portfolio.

Wszystko po to, żeby umożliwić młodym ludziom, którzy marzą o własnej firmie, zdobycie wiedzy i kompetencji niezbędnych do realizacji tych marzeń. Konkurs organizowany jest przez Grupę Eurocash, przy wsparciu Akademii Umiejętności Eurocash oraz we współpracy ze Startup Academy.

– Każdy z nas ma potencjał, żeby prowadzić własny biznes. Wierzymy, że przedsiębiorczość to zespół cech, które można rozwijać – takich jak kreatywność, wytrwałość w dążeniu do celu, poczucie odpowiedzialności czy odwaga. To chcemy uświadomić młodym ludziom, którzy wezmą udział w konkursie. Nasz cel to pokazać im, że wystarczy zaangażowanie, wiedza i odpowiednie narzędzia, a wszystko staje się możliwe. Od 25 lat współpracujemy z przedsiębiorcami w całej Polsce i wspieramy ich w prowadzeniu rodzinnych biznesów. Teraz wykorzystujemy to doświadczenie, żeby pomóc przedsiębiorcom „na starcie” – mówi Katarzyna Kopaczewska, Członek Zarządu Grupy Eurocash.

Już na drugim etapie konkursu uczestnicy zyskają dostęp do wartościowych szkoleń z zakresu tworzenia modelów biznesowych, marketingu, sprzedaży i techniki prezentacji. Właśnie w tym czasie przyszli przedsiębiorcy będą mogli rozwijać swoje pomysły, korzystając ze zdobywanej wiedzy i ze wsparcia dedykowanych mentorów – przedstawicieli Grupy Eurocash i niezależnych. Ci, którzy zrobią największe postępy, wezmą udział w finale i zawalczą o nagrody finansowe o łącznej wartości 70 tys. zł.

To nie jest jedyna tego typu inicjatywa realizowana przez Grupę Eurocash z okazji 25. jubileuszu firmy. W tym roku odbędzie się również kolejna edycja konkursu „Herosów Polskiej Przedsiębiorczości”. Jej celem jest nagrodzenie dwudziestu pięciu Przedsiębiorców współpracujących z Grupą, którzy wyróżniają się swoją postawą w wprowadzeniu biznesu. Łączna wartość nagród w konkursie to 750 tys. zł.