Hewlett Packard Enterprise wprowadza 26-tygodniowy płatny program rodzicielski

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Hewlett Packard Enterprise wprowadza 26-tygodniowy płatny program rodzicielski

Udostępnij:

Hewlett Packard Enterprise ogłosiło, że w ramach programu Work That Fits Your Life, wprowadza nowe rozwiązania. Pracownicy HPE w Polsce mogą teraz korzystać z 26-tygodniowego płatnego świadczenia dla nowych rodziców – dotyczy to zarówno matek, jak i ojców – a także z tzw. Wellness Fridays.

HPE wprowadza nowe zasady płatnego urlopu rodzicielskiego, jak również uelastycznia warunki pracy. Firma udoskonaliła  zasady Płatnego Programu Rodzicielskiego tak, żeby umożliwić rodzicom posiadającym co najmniej roczny staż pracy w HPE, dostęp do 26 tygodniowego płatnego urlopu uwzględniającego uprawnienia do ubezpieczenia społecznego. Można z niego skorzystać w ciągu pierwszych 12 miesięcy po urodzeniu lub adopcji dziecka.

Jak pokazują badania, kluczowe dla przyszłego zdrowia psychicznego i fizycznego dziecka jest budowanie już od pierwszych dni życia więzi z rodzicami.  Dlatego wspieranie młodych rodziców nabiera coraz większego znaczenia. Zarówno tworzenie kultury „Work That Fits Your Life”, jak i promowanie idei równości płci w miejscu pracy, wspiera zachowanie równowagi w sferze prywatnej i zawodowej.

– Chcemy, żeby wszyscy pracownicy HPE w Polsce w pełni wykorzystywali swój potencjał zawodowy. To oznacza wspieranie ich także w czasie, kiedy zakładają swoje rodziny.  Jesteśmy bardzo dumni z tego, że wprowadzamy tę globalną inicjatywę lokalnie dla naszych pracowników. Inwestując w naszą wysoko wykwalifikowaną i zmotywowaną kadrę umacniamy pozycję HPE jako jednego z najlepszych pracodawców – zarówno na całym świecie jak i tutaj w Polsce – mówi Katarzyna Turkiewicz, dyrektor zarządzająca Hewlett Packard Enterprise Global Business Center.

Oprócz rozszerzonego płatnego programu dla rodziców, HPE poinformowało, że pracownikom w Polsce zostaną zaoferowane dodatkowe świadczenia:

  • Wsparcie dla istniejących rodzin: z programu rozszerzonego płatnego świadczenia rodzicielskiego mogą skorzystać rodzice, których dzieci urodziły się lub zostały adoptowane 1 maja 2019 r. lub później.
  • Wellness Friday: w ramach globalnej inicjatywy mającej na celu zwiększenie równowagi między życiem prywatnym a zawodowym, pracownicy są zachęcani do wyjścia z biura w jeden piątek każdego miesiąca trzy godziny wcześniej – w tym czasie mogą działać jako wolontariusz, skupić się na własnym zdrowiu fizycznym lub emocjonalnym albo zająć się rozwojem osobistym lub zawodowym.

– Ten konkurencyjny pakiet korzyści jest dowodem na to, że kultura pracy w HPE jest wyjątkowa, ceni zarówno życie biurowe, jak i prywatne pracowników. HPE jest światowym liderem w zakresie wsparcia oferowanego pracownikom. Koncentrując się na dobrym samopoczuciu i elastyczności, jesteśmy w stanie stworzyć środowisko pracy, w którym pracownicy mogą się rozwijać i osiągać pełen potencjał nawet w okresie przejściowym w domu – powiedział Michał Zajączkowski, dyrektor zarządzający Hewlett Packard Enterprise Poland.