Hi-Tech Startup po raz pierwszy!

Dodane: 27.08.2015

Informacja prasowa

Udostępnij:

Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości i Fundacja Kronenberga przy Citi Handlowy wspólnie szukają młodych talentów w obszarze hi-tech. Hi-tech Startup to nowa inicjatywa umożliwiająca wsparcie, przetestowanie i zaistnienie nowych pomysłów na rynku.

Hi-Tech Startup ma na celu opracowanie formuły współpracy społeczności startupowej z obszarem akademickim oraz biznesowym.  Dzięki projektowi Hi-Tech Startup twórcy mają szansę znalezienia zatrudnienia w organizacjach zainteresowanych ich pomysłami, mogą sprzedawać swoje koncepcje inwestorom lub rozpocząć własną działalność gospodarczą. Projekt wspiera rozwój innowacji w polskiej gospodarce, ponieważ jego długoterminowym celem jest zatrzymanie umiejętności i wiedzy młodych ludzi w Polsce, tworząc centrum doskonalenia startupów hi-tech w naszym kraju.

Na zdjęciu Jacek Aleksandrowicz | fot. kadr z YouTube 

– Od lat wspieramy mikroprzedsiębiorców, teraz czas również na startupy, podkreśla Krzysztof Kaczmar, prezes Zarządu Fundacji Kronenberga przy Citi Handlowy. – Potencjał wśród młodych ludzi w zakresie nowych technologii jest ogromny. Dowodem na to są chociażby polscy laureaciwyróżnieni w globalnym konkursie Citi Mobile Challenge.  Wierzymy, że takich pereł wśród młodych jest znacznie więcej. I potrzebują one tylko wsparcia profesjonalistów w tym jak innowacyjny koncept przekuć na dochodowe przedsięwzięcie. Jak z innowatora stać się przedsiębiorcą. Tu widzimy rolę dla nas. Chcemy wspólnie z AIP i Instytutem Badań Stosowanych Politechniki Warszawskiej pełnić role takich mentorów i akceleratorów innowacyjnych przedsięwzięć.

Konkurs Hi-Tech Startup składa się z czterech etapów: rekrutacji, rozwoju modeli biznesowych, preinkubacji i rozwoju sprzedaży najbardziej obiecujących firm, trwających łącznie 10 miesięcy. W pierwszym z nich wyłonionych zostanie 50 najlepiej zapowiadających się projektów. Kapituła oceniać będzie mi.in. innowacyjność, strategię  rozwoju ewentualnej firmy, rzeczywiste możliwości wdrożenia pomysłu w życie oraz potencjalną dochodowość. W kolejnym etapie uczestnicy konkursu otrzymają wsparcie w postaci szkoleń i warsztatów, a następnie będą mieli możliwość przetestowania swojego biznesu. W końcowej fazie 10 najbardziej obiecujących projektów będzie mogło rozpocząć działalność w oparciu o swoją koncepcję. Ostatecznie najlepsze trzy zaprezentują swoje produkty/usługi przed przedstawicielami biznesu, władzami lokalnymi oraz mediami podczas finałowej gali projektu w lutym 2016.

– Misją AIP jest szerzenie przedsiębiorczości wśród młodych ludzi. Łączenie biznesu z nauką to światowy trend, który nie jest jeszcze wystarczająco rozwinięty w Polsce. Chcemy wykreować obraz naszego kraju jako centrum doskonalenia startupów hi-tech, co pomoże zarówno naszej gospodarce, jak i młodym ludziom, którzy nie będę musieli wyjeżdżać zagranice w poszukiwaniu możliwości rozwoju – powiedział Jacek Aleksandrowicz, twórca AIP i Polski Przedsiębiorczej.

Patronat honorowy nad przedsięwzięciem objęła Prezydent m.st. Warszawy.

Aby wziąć udział projekcie, należy do końca września 2015 roku wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na www.hitechstartup.pl

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem