Historie DailyArt, Everytap oraz Listonic wyróżnione przez Google jako przykłady polskich sukcesów

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Udostępnij:

Polskie mobilne startupy, w tym DailyArt, Everytap oraz Listonic, zostały zaproszone przez Google, by w ramach programu “Napędzamy polskie sukcesy” i szerszej inicjatywy A Growth Engine for Europe opowiedziały swoje historie, inspirując innych do rozwoju biznesu w internecie.

Google prowadzi zakrojone na szeroką skalę programy wspierające rozwój umiejętności cyfrowych wśród użytkowników internetu. W ramach tych przedsięwzięć zebrane zostały także opowieści europejskich przedsiębiorców, organizacji kultury, organizacji pozarządowych oraz startupów wykorzystujących z sukcesami narzędzia stworzone przez Google.

Wśród historii dotyczących inicjatyw i startupów z 35 krajów można teraz dowiedzieć się o także o anglojęzycznej aplikacji DailyArt, której misją jest szerzenie wiedzy o historii sztuki, o Everytap, dzięki której użytkownicy płacą mniej, odwiedzając ulubione restauracje oraz o Listonic, czyli najwygodniejszej aplikacji do planowania zakupów.

– Android jest dla nas podstawową platformą mobilną, którą bardzo doceniamy ze względu na jej elastyczność –mówi Zuzanna Stańska z DailyArt. Adam Pachucki podkreśla, że 65 procent użytkowników Everytap korzysta z urządzeń z Androidem. Filip Miłoszewski dodaje, że udało im się stworzyć szybką i niezawodną appkę w dużej mierze dzięki możliwości bezpośredniego kontaktu z użytkownikami Google Play oraz szybszej dystrybucji appek na tej platformie.

– Polska i Europa Środkowo-Wschodnia mają jeden z najbardziej zaawansowanych ekosystemów deweloperskich na świecie. Większość programistów to profesjonalni deweloperzy mobilni, choć nadal przede wszystkim wykonujący prace zlecone, raczej niż tworzący własne produkty. Dlatego oferujemy nie tylko technologie, ale też szerokie wsparcie. Cieszy nas, gdy widzimy, jak nasze technologie pomagają zmieniać świetne pomysły w kwitnący biznes. Przykłady DailyArt, Everytap i Listonic pokazują, że aplikacje mobilne na platformę Android tworzone przez polskie startupy są produktami najwyższej jakości, które z powodzeniem mogą konkurować na rynku zarówno europejskim jaki i światowym, przy okazji pokazując, jak potężnym narzędziem jest platforma mobilna Android w rękach profesjonalistów – powiedział Przemek Pardel, Developer Relations Community Manager w Google.