Historie opowiadane obrazkami

Dodane: 06.08.2014

Karolina Halik

Udostępnij:

Storytelling rośnie w siłę, także ten ilustrowany. Infografiki, animacje, filmiki – to już codzienność. Jak w prosty sposób stworzyć własną animowaną historię? Z pomocą wychodzą twórcy Lappsy, aplikacji tworzącej GIFy.

Każdego dnia spotykamy się z wieloma informacjami, z których znaczna część jest w formie tekstowej. Przeczytane wiadomości nie zapadają łatwo w pamięć. Uwagę natomiast przyciągają barwne ilustracje, które można zapamiętać już po kilku sekundach. Do takiego wniosku doszła czwórka krakowskich programistów – twórców aplikacji Lappsy.

Zdjęcie royalty free z Fotolia

Lappsy zajmuje się konwertowaniem zdjęć zrobionych przez użytkownika w animowany GIF. Wykonaną animacją będzie można podzielić się ze znajomymi, ponieważ program uwzględnia aspekt społecznościowy. – Lappsy to sieć społecznościowa dla ludzi, którzy chcą dzielić się historiami ze swojego życia. Nie chcemy szufladkować tego produktu, gdyż tak naprawdę użytkownicy nakreślą jego formę – mówi Dawid Płatek, co-founder. Użytkownicy aplikacji będą mogli dzielić się swoimi przeżyciami, zainteresowaniami i emocjami z osobami z całego świata.

W odróżnieniu od Instagram Video i Vine, których filmiki trwają odpowiedno maksymalnie 15 i 6 sekund, Lappsy umożliwia stworzenie animacji składającej się nawet z 30 ilustracji – klatek z odstępem 0,05-1 sekundy. Narzędzie to umożliwia inny sposób opowiadania historii. Aplikacja pozwala na samodzielny wybór zdjęć, którymi użytkownik chce się podzielić i stworzenie z nich unikatowej animacji opowiadającej o dowolnie wybranych wydarzeniach. Użytkownik może nałożyć na fotografie filtry oraz modyfikować ich kolejność.

Aplikacja będzie możliwa do pobrania na urządzenia z systemami iOS oraz Android. Wersja na urządzenia marki Apple jest już gotowa. Twórcy deklarują, że zgłoszona do App Store aplikacja ujrzy światło dzienne około 13 sierpnia. Prace nad wersją dla użytkowników systemu od Google nadal trwają. Nowością w stosunku do innych platform jest wersja webowa, która rozszerza możliwości platformy.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem