HistoryDaily, to nowa aplikacja dla wielbicieli historii

Dodane: 10.07.2013

Mam Startup

Udostępnij:

HistoryDaily, aplikacja przeznaczona dla wielbicieli historii posiadających telefony z systemem Windows Phone właśnie ujrzała światło dzienne. Stworzona została przez znaną z edukacyjnych projektów mobilnych i aplikacji dla muzeów firmę Moiseum, codziennie publikuje informację o jednym wydarzeniu.

HistoryDaily, aplikacja przeznaczona dla wielbicieli historii posiadających telefony z systemem Windows Phone właśnie ujrzała światło dzienne. Aplikacja, stworzona przez znaną z edukacyjnych projektów mobilnych i aplikacji dla muzeów firmę Moiseum, codziennie publikuje informację o jednym wydarzeniu historycznym, w formie “kartki z kalendarza”.

Użytkownik codziennie otrzymuje krótką informację w formie ciekawostki, dotyczącą jakiegoś wydarzenia, postaci lub wynalazku, który zmienił bieg historii. A nawet jeżeli nie zmienił jest to fakt na tyle ciekawy, że na pewno zapadnie w pamięć. Dzięki HistoryDaily możemy dowiedzieć się między innymi, że Magna Carta to coś więcej, niż tytuł ostatniej płyty Jaya-Z, dlaczego John Harvey Kellog wymyślił kukurydziane płatki śniadaniowe i od którego roku papież jest nieomylny.

Tworząc HistoryDaily chcieliśmy pokazać nową jakość wśród edukacyjnych aplikacji przeznaczonych na Windows Phone – mówi Zuzanna Stańska, właścicielka Moiseum – Oferta aplikacji edukacyjnych na tą platformę jest dość niewielka. Aplikacji, które zajmują się historią praktycznie nie ma w ogóle. HistoryDaily ma przyciągać użytkowników zarówno wyglądem jak i jakością publikowanych treści. Wygląda na to, że użytkownicy doceniają takie podejście – stąd duża ilość pobrań i pozytywnych komentarzy.

Aplikacja dostępna jest za darmo i przeznaczona jest dla telefonów z systemem Windows Phone 7.5 i Windows Phone 8. Można pobrać ją stąd: http://windowsphone.com/pl-pl/store/app/history-daily/a8eff1d1-fa2c-455a-9bc9-d811db4219ab. Dostępna jest wyłącznie w wersji anglojęzycznej.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem