Hiszpański fintech Cobee zdobył 2,1 mln euro. Firma oferuje dostęp do świadczeń pracowniczych za pośrednictwem jednej platformy

Dodane: 25.02.2020

Marta Wujek

Udostępnij:

Europejskie fundusze Speedinvest i Target Global przy wsparciu anioła biznesu Chrisa Bouwera (współzałożyciela Adyen) dołączają do Cobee. Hiszpański startup z branży fintech, który opracował aplikację do zarządzania świadczeniami pracowniczymi zdobył 2,1 mln euro.
Założona w 2018 roku przez Borję Arangurena i Daniela Olea firma Cobee oferuje szereg świadczeń pracowniczych i rabatów oferowanych za pośrednictwem jednej platformy. Są one zarządzane w aplikacji i realizowane za pomocą karty płatniczej Cobee. Pozyskane środki mają zostać wykorzystane na rozszerzenie modelu biznesowego w Hiszpanii oraz ekspansję.

– Zrozumieliśmy, że istnieje coraz więcej rozwiązań, które są sprzedawane jako świadczenia lub produkty dla pracowników za pośrednictwem działów HR (siłownie, produkty ubezpieczeniowe, dodatki, bony towarowe, formuły poświęcenia wynagrodzenia, itp.). Wszystkie nasze wysiłki koncentrują się na tym, aby pracownicy czuli się zadowoleni ze swoich świadczeń. Dla firm oferujemy łatwą w użyciu platformę SaaS, która umożliwia konfigurowanie oferty świadczeń i przesyłanie ich pracownikom. Dla pracowników jest to aplikacja i karta płatnicza, którzy mogą korzystać z tych korzyści w dowolny sposób, ze środków pochodzących z dotacji firmy lub z własnej pensji – powiedział cytowany przez serwis techcrunch.com Aranguren.

Aktualna oferta Cobee obejmuje takie świadczenia jak wyżywienie, transport, opieka nad dziećmi, ubezpieczenie zdrowotne i szkolenia. Dodatkowe opcje, takie jak członkostwo na siłowni, mają być dostępne w ciągu najbliższych kilku miesięcy.

– Nasz produkt może zaspokoić potrzeby firm różnej wielkości, od małych i średnich przedsiębiorstw lub startupów po duże korporacje z każdej branży. Jednak naszym docelowym segmentem są firmy zatrudniające od 50 do 5000 pracowników. Mamy klientów i użytkowników takich jak Petronas, Avis Budget Group, Opinno, Glovo i Willis Towers Watson – dodaje Aranguren.

Na blogu firmy czytamy:

„Byliśmy pierwszym europejskim startupem, który wprowadził zintegrowaną cyfryzację świadczeń pracowniczych. Tysiące hiszpańskich pracowników uzyskuje lepszy zwrot ekonomiczny z pensji dzięki prostej i wreszcie ujednoliconej obsłudze. Zostaliśmy ogłoszeni zwycięzcami BBVA Open Talent 2019, największego na świecie konkursu dla startupów z branży fintech, a także wygraliśmy CNP Start 2019 z towarzystwa ubezpieczeniowego CNP Partners.

W tym roku zamierzamy nadal utrzymać te wartości. Dlatego z wielką przyjemnością informujemy, że otrzymaliśmy rundę inwestycyjną o wartości 2,1 mln euro od ważnych międzynarodowych inwestorów z dużym doświadczeniem w zakresie startupów o wysokim wzroście, które są bardzo mocno osadzone w ekosystemie Fintech. Jest to runda Pre-Series A prowadzona przez europejskie fundusze SpeedInvest i Target Global, do których dołączył również odnoszący sukcesy międzynarodowy anioł biznesu Chris Bouwer (współzałożyciel Adyen). Chcemy kontynuować naszą wizję, a ten napływ kapitału pomoże nam rozszerzyć nasz model biznesowy w Hiszpanii i rozpocząć proces umiędzynarodowienia.”

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem