Nie masz zespołu, pomysłu, ani pieniędzy, ale chcesz założyć startup? W Polsce startuje inkubator Demium, który może Ci pomóc

nie masz zespolu pomyslu ani pieniedzy ale chcesz zalozyc startup w polsce startuje inkubator demium ktory moze ci pomoc
Udostępnij:
W Warszawie otwiera swoje biuro Demium, hiszpański inkubator przedsiębiorczości, którego model działania polega na łączeniu ambitnych ludzi w zespoły, dostarczając zasoby i model biznesowy, który ze względu na dokładną analizę rynku ma dużą szansę na sukces.

Aby wziąć udział w programie Demium nie potrzebny jest gotowy zespół, czy rewolucyjny pomysł. Program jest stworzony tak, by pomóc uczestnikom znaleźć najbardziej pasujących co-founderów i zaproponować pomysł, który jest zweryfikowany przez analityków z różnych rynków.

– Chcemy wykorzystać nasze doświadczenie by jako partner pomagać  przedsiębiorcom zmaksymalizować szanse na powodzenie  i nauczyć metodycznego prowadzenia biznesu. Wielu z nas nie raz napotkało na swojej drodze pytania “jak” i “z kim”. Demium jest miejscem w którym pomagamy na te pytania odpowiedzieć – mówi Bartosz Cywiński, Head of Incubation Program.

Po 6 latach doświadczeń w Hiszpanii, inkubator rozszerza swoje działanie o takie miasta jak Mediolan, Mińsk, Kijów, a już w maju - Warszawę. Podczas programu inkubacyjnego przedsiębiorcy otrzymują wszystkie narzędzia niezbędne do uruchomienia własnego biznesu, od przestrzeni biurowej, przez szkolenia i mentoring z najlepszymi specjalistami w branży, po dostęp do sieci inwestorów.

– Mamy w Polsce bardzo dużo talentów z różnych dziedzin- technologia, design, biznes czy marketing. Prawie wszyscy marzą o założeniu czegoś własnego, oczywiście z dużą szansą na sukces. Dzięki wypracowanej metodologii i doświadczeniu całego zespołu Demium chcemy pomagać takim ludziom w uruchomieniu własnego biznesu – mówi Grzegorz Mottl- Managing Director Demium Warszawa.

Portfolio projektów Demium to 47 firm, a jego łączna wartość przekracza 130M euro i rośnie 100% rok do roku. Co kluczowe, po zakończeniu programu inkubacyjnego 100% projektów pozyskuje finansowanie na dalszy rozwój. Inkubowane do tej pory projekty łącznie otrzymały już ponad 20M euro finansowania i przyczyniły się do stworzenia ok 550 nowych miejsc pracy. Zasada działania jest prosta, w zamian pełne wsparcie podczas programu inkubacji, Demium obejmuje 15% udziałów w nowo tworzonych projektach.

Demium Warszawa spodziewa się wielu zgłoszeń na wydarzenie #AllStartup, które jest wstępnym etapem selekcji kandydatów. Odbędzie się ono w dniach 10-12 maja 2019 roku, zgłoszenia są przyjmowane na stronie projektu. Podczas weekendu uczestnicy mogą się poznać i zaprezentować swoje umiejętności. Spośród uczestników #AllStartup zespół Demium wybierze 30 osób z największym potencjałem, które zostaną zaproszone do programu inkubacyjnego. Utworzone z nich zespoły będą uruchamiać własne biznesy przy współpracy z mentorami i specjalistami dobranymi pod profil inkubowanych projektów, w trakcie półrocznego programu.