Hitachi i Basement wspólnie będą rozwijać rozwiązania fintechowe, smart city i dla kolei 

Dodane:

Marta Wujek Marta Wujek

Hitachi i Basement wspólnie będą rozwijać rozwiązania fintechowe, smart city i dla kolei 

Udostępnij:

Polska firma Basement i Hitachi ogłosiły partnerstwo w ramach którego planują rozwijać innowacyjne rozwiązania w branży fintechowej, kolejowej i obszarze smart city. Wykorzystując technologię obu spółek podmioty planują wprowadzić nowe rozwiązania digitalizacji przedsiębiorstw. 

– Od 15 lat Hitachi jest czołowym dostawcą IT dla sektora bankowego w Polsce. Równocześnie jesteśmy jednym z największych dostawców dla sektora kolejowego w Europie począwszy od taboru a skończywszy na systemach zarządania ruchem kolejowym. Od kilku lat inwestujemy w zaawansowane technologie analityki video. Dzięki współpracy z Basement chcemy wykorzystać ten potencjał i zwiększyć naszą obecnośc na rynku Banków Spółdzielczych, sektora kolejowego oraz w projektach smart city w Polsce – podkreśla, cytowany przez serwis rynek-kolejowy.pl Tadeusz Woszczyński, Country Manager Hitachi Europe w Polsce, Austrii i Europie Centralno-Wschodniej.

Obie firmy już rozpoczęły prace nad zapowiadanymi innowacjami. Zapowiedziano, że w najbliższym czasie możemy się spodziewać, że firmy dostarczą rozwiązań z zakresu analityki video oraz sensorów Lidar 3D, które docelowo mają zostać wykorzystane do analizy ruchu w transporcie publicznym. Wprowadzone zostaną również systemy dla kolei takie jak na przykłąd systemy planowania i efektywnego zarządzanie zasobami przewoźnika.

Jeżeli współpraca będzie przebiegała owocnie być może powstałe rozwiązania zostaną wdrożone również w Wielkiej Brytanii.

– Zbudowanie wspólnej platformy z Hitachi w zakresie trwałego nośnika dla klientów Banków Spółdzielczych jest kolejnym krokiem w rozwoju usług firmy Basement. Od lat firma Basement indywidualnie dopasowując się do potrzeb biznesowych swoich klientów z sukcesem wdraża kolejne rozwiązania technologiczno-biznesowe zarówno w Bankach jak i sektorze kolejowym. W strategii Basement jest również rozwój usług dla segmentu Smart City. Dzięki współpracy z partnerem Hitachi i połączeniu know-how obu firm oraz globalnego zasięgu HItachi, kolejne projekty będą realizowane nie tylko w Polsce ale również w innych krajach europejskich – dodaje Daniel Sadkowski, Prezes Basement.