Hiten Shah (KISSmetrics) oraz Irene Au (Yahoo, Google) zostali doradcami UXPin

hiten shah kissmetrics oraz irene au yahoo google zostali doradcami uxpin
Udostępnij:
UXPin, narzędzie wspomagające zespoły tworzące aplikacje internetowe i mobilne w projektowaniu interfejsów, pozyskała dwoje uznanych doradców z Silicon Valley – Hitena Shah‘a (CEO @ KISSmetrics, Crazy Egg) oraz Irene Au (VP @ Yahoo, Google).

UXPin, narzędzie wspomagające zespoły tworzące aplikacje internetowe i mobilne w projektowaniu interfejsów, pozyskała dwoje uznanych doradców z Silicon Valley – Hitena Shah‘a (CEO @ KISSmetrics, Crazy Egg) oraz Irene Au (VP @ Yahoo, Google).

Pozyskanie nowych doradców spółki to efekt ostatniego wspólnego wyjazdu Marcina Tredera, CEO UXPin oraz Piotra Wilama z Innovation Nest (inwestora w UXPin) do San Francisco. Marcin i Piotr prezentowali już UXPin za oceanem wiosną tego roku i oboje podkreślają duże znaczenie tego typu wyjazdów dla rozwoju projektu. - Podczas wiosennego pobytu w USA otrzymaliśmy mnóstwo feedbacku od przedsiębiorców i inwestorów z Doliny Krzemowej. Ich opinie były dla nas bardzo cenne i pomogły przeformułować komponenty samego produktu jak i strategie rozwoju - mówi Marcin Treder.

Hiten Shah to przedsiębiorca i inwestor, który stoi za sukcesem takich firm jak KISSmetrics (narzędzia analitycznego umożliwiającego zwiększenie skuteczności pozyskiwania nowych użytkowników) czy Crazy Egg (narzędzia do badania ruchu użytkowników na stronie tzw. eye-tracking). Hiten to również autorytet w dziedzinie growth hackingu (budowania ruchu na witrynie) oraz SEM i web marketingu. Ponadto jest mentorem w 500startups, a także doradza wielu startupom, m.in.: Buffer, LinkedIn, SlideShare czy Ginzametrics.

Z kolei Irene Au to jedna z najbardziej doświadczonych UX designerek na świecie. Irene swoje bogate doświadczenie w dziedzinie User Experience zdobywała jako Vice President ds UX w Yahoo, a następnie w Google gdzie piastowała stanowisko Head of User Experience. W sumie w obu tych firmach przepracowała łącznie 10lat! Aktualnie Irene odpowiada za Produkt i User Experience w Udacity – popularnej platformie kursów on-line. Ponadto zasiada w radach nadzorczych Bowman International School gdzie doradza w kwestiach promocji oraz Rosefeld Media gdzie doradza w sprawach publikacji książek nt. UX designu.

Hiten Shah oraz Irene to bez wątpienia eksperci z najwyższej półki. Cieszymy się, że produkt jaki oferuje UXPin zainteresował ich na tyle mocno, że postanowili poświęcić swój czas na jego współtworzenie. Wierzymy, że ich wiedza wniesie dużo dobrego do spółki i znacząco przyśpieszy jej rozwój – mówi Marcin Treder.

UXPin to firma, której targetem są projektanci UX (mobile, web). Dostarcza rozwiązanie SaaS-owe pozwalające designerom na wygodne projektowanie, współpracę w grupie a także bardzo oryginalny "feed" szkiców projektów do systemu za pomocą specjalnie do tego stworzonych notesów.

Od maja 2012 spółka rozwija się coraz szybciej dzięki wsparciu Innovation Nest – funduszu seed/ Venture Capital z Krakowa. Dzięki pozyskanemu finansowaniu zespół UXPin mógł skupić się na rozwoju aplikacji internetowej oraz pozyskiwaniu nowych klientów. Inwestycja wniosła do spółki nie tylko środki pieniężne, ale przede wszystkim know-how i kontakty Partnerów funduszu Piotra Wilama oraz Marka Kapturkiewicza. To w głównej mierze dzięki ich szerokim relacjom udało się pozyskać nowych doradców do firmy.

źródło: informacja prasowa