hive wprowadza e-hulajnogi do Krakowa i Poznania

Dodane: 05.08.2019

Informacja prasowa

Udostępnij:

Od 5 sierpnia w stolicach Małopolski oraz Wielkopolski rusza innowacyjna usługa miejskiej mobilności marki hive. Mieszkańcy Krakowa i Poznania będą mogli skorzystać z kilkuset elektrycznych hulajnóg na wynajem za pomocą aplikacji mobilnej.
W Polsce e-hulajnogi marki hive są od 14 marca obecne na warszawskich ulicach, a od 11 kwietnia można z nich korzystać również we Wrocławiu. Z myślą o usprawnieniu komunikacji w innych miastach Polski firma postanowiła wprowadzić swoją usługę do Krakowa i Poznania, zapewniając ich mieszkańcom szybki i ekologiczny sposób poruszania się po mieście. Działając zgodnie z  filozofią szacunku dla miasta i jego mieszkańców, hive jest w kontakcie z władzami obu miast i planuje utrzymywać z nimi stały dialog, który pozwoli wypracować możliwie najlepszą współpracę korzystną dla lokalnych społeczności.

– Kraków i Poznań to kolejne polskie metropolie, do których wchodzimy z naszą usługą. Pierwsze miesiące w Warszawie oraz Wrocławiu pokazały nam, jak chętnie Polacy korzystają z e-hulajnóg. Co ciekawe, w Europie to właśnie Polska przoduje w ilości miast, w których udostępniliśmy naszą usługę. Zdecydowaliśmy się na Kraków i Poznań, ponieważ są to dynamicznie rozwijające się miasta, które potrzebują i chętnie korzystają z nowoczesnych, a zarazem ekologicznych rozwiązań. Bardzo nas cieszy, że mamy możliwość stać się częścią  transportu przyszłości  w tych lokalizacjach – mówi Tristan Torres Velat, CEO hive.

hive blisko współpracuje ze swoją siostrzaną firmą FREE NOW również obecną w Warszawie, Wrocławiu, Krakowie i Poznaniu. Obie marki wchodzą w skład grupy FREE NOW będącej wspólnym przedsięwzięciem Daimlera i BMW. Firma posiada aktualnie oficjalne przedstawicielstwo w Warszawie oraz we Wrocławiu,  z ponad 1000 sztuk e-hulajnóg w każdym z wymienionych miast. W obu miastach usługa została przyjęta bardzo pozytywnie przez ich mieszkańców, którzy chętnie korzystają z e-hulajnóg. Zgodnie ze swoja filozofią, hive wspiera zastąpienie własnego auta innymi współdzielonymi środkami transportu, dlatego w Warszawie oraz Wrocławiu firma wprowadziła zniżkę na przejazdy e-hulajnogami dla posiadaczy kart miejskich.

– Zależy nam żeby stać się nieodłącznym elementem krakowskiej i poznańskiej tkanki miejskiej oraz blisko współpracować z miastem i lokalną społecznością. Chcemy być stałą częścią nowoczesnego systemu mobilności rozwijającego się w polskich miastach. Nasza usługa spodoba się i przyda  szczególnie tym osobom, które są zmęczone uciążliwymi korkami w mieście oraz utrudnieniami na drodze. E-hulajnogi umożliwiają szybką i wygodną jazdę, dodatkowo są idealnym uzupełnieniem dla już dostępnych środków transportu miejskiego – mówi Łukasz Gontarek City Manager hive w Warszawie, który wspierał wprowadzenie usługi hive do kolejnych miast.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem