hive wprowadza e-hulajnogi na ulice Gdańska

Dodane: 27.08.2019

Informacja prasowa

Udostępnij:

– Od teraz mieszkańcy stolicy Pomorskiego mają możliwość skorzystania z elektrycznych hulajnóg na wynajem za pomocą aplikacji mobilnej hive. Firma właśnie ruszyła ze swoją usługą w Gdańsku, udostępniając kilkaset pojazdów na ulicach miasta.
W Polsce e-hulajnogi marki hive są obecne od 14 marca na warszawskich ulicach, a od 11 kwietnia można z nich korzystać również we Wrocławiu. Widząc przychylny odbiór mieszkańców tych miast, 5 sierpnia hive wprowadził usługę również do Krakowa i Poznania, a w ostatni weekend także do Gdańska. Firma przed udostępnieniem swojej usługi w Gdańsku nawiązała dialog z władzami miasta i chce kontynuować tę współpracę.  

Gdańsk jest już piątym miastem w Polsce, do którego wprowadzamy naszą usługę elektromobilności. Jesteśmy pod wielkim, pozytywnym wrażeniem tego jak chętnie Polacy używają e-hulajnóg. – mówi Tristan Torres Velat, CEO hive – Od momentu udostępnienie naszych e-hulajnóg w Polsce dostawaliśmy bardzo wiele zapytań o możliwość ich wjazdu również na gdańskie ulice. Dlatego bardzo nas cieszy, że w końcu udało nam zostać częścią systemu transportu w tym wspaniałym mieście . 

Wprowadzając swoją usługę do kolejnej polskiej metropolii, hive chce pomóc w odciążeniu miasta z korków i umożliwieniu ekologicznego poruszania się po jego ulicach. Zgodnie z ideą przewodnią, hive wspiera zastąpienie własnego auta innymi współdzielonymi środkami transportu, dlatego firma wprowadziła bonus na przejazdy e-hulajnogami dla posiadaczy biletów okresowych zakodowanych na kartach miejskich w Warszawie oraz Wrocławiu. 

hive blisko współpracuje ze swoją siostrzaną firmą FREE NOW (platformą łączącą pasażerów z licencjonowanymi kierowcami taksówek poprzez aplikację) również obecną w Warszawie, Wrocławiu, Krakowie, Poznaniu oraz Gdańsku. Obie marki wchodzą w skład grupy FREE NOW będącej wspólnym przedsięwzięciem Daimlera i BMW.

Firma posiada aktualnie oficjalne przedstawicielstwa w Warszawie oraz we Wrocławiu, z ponad 1000 sztuk e-hulajnóg w każdym z wymienionych miast. Naszym priorytetem jest ułatwienie poruszania się po mieście, a zarazem stanie się nieodłącznym i naturalnym elementem transportu miejskiego w Gdańsku.– mówi Artur Rusko, City Manager hive we Wrocławiu, który wspierał wprowadzenie usługi hive do Gdańska – Pozytywne przyjęcie e-hulajnóg hive w innych miastach  pokazało, że Polacy potrzebują nowoczesnych rozwiązań elektromobilności i chętnie z nich korzystają. Dzięki takim usługom jak nasza, mieszkańcy Gdańska będą mieli możliwość wypróbowania szybkiego i wygodnego środka transportu, który szczególnie dobrze sprawdza się w przypadku utrudnień na drodze lub korków, a zarazem jest genialnym uzupełnieniem komunikacji publicznej. 

Jak rozpocząć jazdę na hive?

e-hulajnogi hive można wypożyczyć za pomocą darmowej aplikacji działającej na systemach Android oraz iOS. Następnie przy pomocy mapy można odnaleźć dostępne e-hulajnogi – ich odblokowanie odbywa się po zeskanowaniu podanego kodu QR. Opłata startowa za wypożyczenie hulajnogi wynosi 3 złote, a koszt minuty jazdy wynosi 50 groszy. W celu zakończenia użytkowania wystarczy zatrzymać się w bezpiecznym miejscu i nacisnąć przycisk „Zakończ przejazd”. W aplikacji istnieje możliwość zaparkowania hulajnogi na okres 30 minut bez konieczności zakończenia i wznowienia jazdy – wtedy inna osoba niż zalogowany użytkownik nie będzie mogła z niej skorzystać. 

hive stawia sobie za priorytet promowanie bezpiecznej i odpowiedzialnej jazdy. W związku z tym firma zaleca użytkownikom, aby zakładali kaski na czas jazdy, pozostawiali hulajnogi w taki sposób, by nie stwarzały zagrożenia dla innych uczestników ruchu oraz dostosowali prędkość do panujących warunków. Model Segway ES4 stanowi podstawę floty hive i umożliwia szybkie i komfortowe poruszanie się po mieście, pozwalając na osiągnięcie maksymalnej prędkości do 25 km/h. 

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem