Holo4Labs zwycięzcą konkursu Orzeł Innowacji Rzeczpospolitej

Dodane: 19.11.2020

Marta Wujek

Udostępnij:

Tegoroczną edycję konkursu Orzeł Innowacji Rzeczpospolitej zwyciężył startup Holo4Labs. Firma została również pierwszym finalistą piątej edycji programu Sebastiana Kulczyka InCredibles 2021 roku.
Bardzo miło mi poinformować, że zwycięzcą tegorocznej edycji konkursu Orły Innowacji jest spółka Holo4Labs. Spółka, która w zgodnej opinii całego jury i całej kapituły tego konkursu ma stosunkowo największy potencjał rozwojowy jeżeli chodzi nie tylko o Polskę, ale i świat. Nagrodą w tej kategorii będzie udział w programie mentoringowym Sebastiana Kulczyka InCredible w jego piątej edycji w 2021 roku. Serdecznie gratuluję wszystkim zwycięzcom, a szczególnie naszemu finaliście, już cieszę się na wspólną pracę, która nastąpi za kilka najbliższych miesięcy – skomentował na Facebooku Jarosław Sroka, członek zarządu Kulczyk Investments.

Orły Innowacji

Orzeł Innowacji to konkurs organizowany przez Rzeczpospolitą. Wybierane są w nim startupy, które mają potencjał do skalowania swojego biznesu, a przy tym wprowadzają na rynek innowacje. Dodatkowo nagradza się przedsiębiorstwa, które prowadzą prace badawczo-rozwojowe, wprowadzając na rynek nowe produkty oraz usługi. W tym roku pojawiła się również nagroda specjalna za prace nad innowacyjnym rozwiązaniem mającym ograniczyć skutki pandemii Covid-19.

W kapitule konkursu zasiadali: Paweł Kolczyński, wiceprezes zarządu Agencji Rozwoju Przemysłu; Eliza Kruczkowska, dyrektor departamentu rozwoju innowacji Polskiego Funduszu Rozwoju; Marcin Piasecki, redaktor i publicysta Rzeczpospolitej. 

Laureaci tegorocznej edycji:

Kategoria: Startupy

 1. Startup z potencjałem Polska-Świat:

Nagroda: Holo4Labs sp. z o.o., Talent Alpha

Wyróżnienie: Trainers Organization & ITFF

 1. Startup z potencjałem Polska-Świat projekt:
 2. Wyróżnienie: Sara AI sp. z o.o., Tixon Care sp. z o.o.

  1. Najlepsze rozwiązanie technologiczne:

  Wyróżnienie: Skriware, Chronospace sp. z o.o., Notinote sp. z o.o.

  1. Najlepsze rozwiązanie technologiczne projekt:

  Nagroda: SOLHOTAIR sp. z o.o., Thorium Space

  Wyróżnienie: WARMIE sp. z o.o., KPMP Krzysztof Przybylski, Blokado sp. z o.o., AQUARes

  1. Rozwiązanie dla dobra wspólnego:

  Wyróżnienie: DEHT SA

  Kategoria: Przedsiębiorstwa

  Nagroda: LPP SA

  Wyróżnienia: POLREGIO, Pronar sp. z o.o., Zylia sp. z o.o., Compensa TU SA Vienna Insurance Group, Veolia Energia Polska SA, S-Labs

  Nagroda specjalna – innowacyjne rozwiązanie ograniczające skutki pandemii Covid-19:

  Nagroda: Warsaw Genomics, PZU SA

  Wyróżnienie: SENSE Software sp. z o.o.

  Holo4Labs

  Holo4Labs, tegoroczny zwycięzca Orłów Innowacji to technologiczna spółka, która stworzyła rozwiązanie Mixed Reality dla branży laboratoryjnej. Pozwala ono na zdalną współpracę, digitalizację i wzrost bezpieczeństwa. Firma w czerwcu tego roku w ciągu 10 dni pozyskała w kampanii crowdfundingu udziałowego na platformie Smartfunds maksymalną zakładaną kwotę 1,2 mln zł.

  Zbudowaliśmy produkt, który mocno rezonuje z rynkiem docelowym. Już w tej chwili prowadzimy zaawansowane rozmowy z potencjalnymi klientami, strategicznymi partnerami i dystrybutorami. Chcemy szybko rosnąć i zostać najbardziej rozpoznawalnym produktem na rynku laboratoryjnym na świecie – mówił w wywiadzie dla MamStartup Przemysław Budnicki, CEO Holo4Labs. Pełny wywiad przeczytasz tutaj

  icon-112px-padlock Created with Sketch.

  Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem