Holo4Med w drodze crowdfundingu udziałowego osiągnął cel minimum i pozyskał pierwszy milion

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Holo4Med w drodze crowdfundingu udziałowego osiągnął cel minimum  i pozyskał pierwszy milion

Udostępnij:

Kampania crowdfundingowa platformy telemedycznej Holo4Med osiągnęła już cel minimum, czyli przekroczyła kwotę 997 tysięcy zł. Zebrane do tej pory środki pozwolą spółce rozwijać jeden z modułów platformy wykorzystujący Mixed Reality do małoinwazyjnego niszczenia zmian nowotworowych. Zarząd Holo4Med planuje jednak pozyskanie jeszcze ponad 1,5 mln zł, które chce wykorzystać między innymi na dalszy rozwój rozwiązania i zagraniczną ekspansję. Zbiórka zakończy się w piątek,24 września 2021 roku.

Holo4Med to innowacyjny startup stworzony w technologicznej grupie TenderHut notowanej na NewConnect. Spółka dostarcza rozwiązania przeznaczone dla branży medycznej, w oparciu o tworzone przez siebie innowacje wykorzystujące np. Mixed Reality. Zespół Holo4Med stworzył platformę telemedyczną – MediSMART, która znajduje zastosowanie w takich miejscach jak domy pacjentów, szpitale, laboratoria, kliniki – zarówno publiczne, jak i prywatne, a także na uniwersytetach medycznych, czy szpitalach wojskowych.

W ramach trwającej właśnie kampanii crowdfundingowej zebrano już ponad milion złotych, co oznacza osiągnięcie celu minimum zbiórki.

– Bardzo się cieszę, że udało nam się przekonać inwestorów do wspólnego zrealizowania planów rozwojowych naszej platformy. Dzięki tym środkom już dziś wiemy, że będziemy mogli rozwijać system wpierający wykonywanie zabiegów ablacji jamy brzusznej i niszczenia zmian nowotworowych technikami małoinwazyjnymi. Możliwość wykorzystania mieszanej rzeczywistości przy tego typu zabiegach pozwoli na skuteczniejsze leczenie chorych pacjentów i sprawi, że będą mogli szybciej wychodzić ze szpitaliwyjaśnia Robert Król, CEO Holo4Med.

Rozwiązanie pozwala na konstrukcję spersonalizowanego, anatomicznego modelu pacjenta z użyciem hologramów 3D. Dzięki takim rozwiązaniom chirurg może zobaczyć w formie hologramu w czasie rzeczywistym pozycję narzędzia, którym wykonuje zabieg, wewnątrz organów pacjenta.

Kampania crowdfundingu udziałowego Holo4Med wystartowała 13. września. Spółka planuje wyemitować do 1210 udziałów spółki o łącznej wartości 2,5 mln zł. Cena emisyjna jednego udziału wynosi 2100 zł i ta kwota stanowi jednorazowy minimalny zapis w aktualnej kampanii.

Istotnym krokiem dla Holo4Med będzie debiut na NewConnect, który spółka planuje przeprowadzić
w przyszłym roku. Wejście na parkiet będzie kolejnym krokiem rozwoju, który nastąpi zaraz po przekształceniu jej w spółkę akcyjną.

Szczegółowe warunki składania zapisów, wraz z dokumentem ofertowym, są dostępne na platformie StockAmbit.