HomeDoctor z Polski pozyskał 3,7 mln euro. Startup planuje ekspansję w Europie 

Dodane: 02.10.2020

Marta Wujek

Udostępnij:

Polski healthtech HomeDoctor otrzymał w serii A 3,7 mln euro. Runda została poprowadzona przez Cogito Capital Partners, z udziałem założycieli firmy. Startup planuje wykorzystać zdobyte finansowanie na dalszą rozbudowę swoich usług.

– Misją Home Doctor jest przekształcenie tradycyjnego modelu opieki zdrowotnej. Cieszymy się, że mamy na pokładzie Cogito, które chce wesprzeć nasze plany i wzmocnić naszą zdolność do realizacji naszej ambitnej strategii wzrostu i ekspansji – powiedział, cytowany przez serwis eu-startups.com, Szymon Horaczuk, założyciel i dyrektor generalny HomeDoctor.

HomeDoctor wykorzysta inwestycję do dalszego rozwoju swojej działalności w Polsce, budując swój zespół i potencjał w celu dalszego rozwoju geograficznego i budowania strategicznych partnerstw mających na celu zwiększenie jej oferty i zasięgu rynku. 

Startup planuje rozszerzyć swoje usługi na inne kraje europejskie, opierając się na rosnącej popularności telemedycyny, zmianach regulacyjnych i rozwoju cyfrowej opieki zdrowotnej w całej Europie. Ostatnie zmiany w przepisach i refundacji umożliwiają dostawcom cyfrowej opieki zdrowotnej należeć do systemów opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych, a tym samym zwiększają dostęp do wysoce kompetentnych i doświadczonych pracowników służby zdrowia w krajach europejskich.

– Cieszymy się, że możemy współpracować z Szymonem i jego zespołem, aby wspierać plany rozwoju produktów i rynku HomeDoctor. Oferta Firmy spełnia potrzeby i preferencje pacjentów w zakresie przystępnych cenowo i dostępnych usług opieki zdrowotnej, wygodnie dostarczanych online – powiedział Sylwester Janik, Partner Generalny w Cogito.

HomeDoctor powstał w 2016 roku. Obecnie startup działa jako B2B2C i platforma usług medycznych B2C, która umożliwia konsultacje online, telefoniczne oraz usługi rezerwacji terminów. W przypadku wizyt domowych startup wykorzystuje technologię geolokalizacji, aby zapewnić, że najbliższy dostępny lekarz zostanie wysłany do pacjenta w ciągu 1 godziny. Startup współpracuje z ponad 350 lekarzami.