Hotel Application z Polski pozyskało ponad milion złotych. Wesprze hotelarzy sztuczną inteligencją

Dodane:

Adam Sawicki, Redaktor prowadzącyRedaktor prowadzący MamStartup Adam Sawicki

Udostępnij:

Hotel Application pracuje nad rozwiązaniem opartym na sztucznej inteligencji, które będzie wspierać organizację wydarzeń w branży hotelarskiej. Właśnie pozyskało 1,2 mln złotych od funduszu KVARKO.

Paweł Wielgus, prezes Kvarko i Adrian Czyczerski, prezes Meeting Application | fot. materiały prasowe

Przeznaczenie środków

Pozyskany kapitał pomoże spółce opracować narzędzie na bazie sztucznej inteligencji, które usprawni proces zarządzania komunikacją podczas wydarzeń i konferencji oraz „zaoferuje zupełnie nowe możliwości biznesowe”. Twórcy Hotel Application wymieniają wśród nich komercjalizację przestrzeni reklamowej wewnątrz aplikacji, nowe kanały marketingowe i poszerzenie bazy gości. Ale to tylko część tego, co ma oferować program.

Dodają, że z punktu widzenia hotelu, takie inteligentne rozwiązanie ograniczy wszelkie koszty związane z przygotowaniem, obsługą i marketingiem wydarzeń. Aplikacja będzie także stanowić uzupełnienie oferty spółki Meeting Application, która jest pomysłodawcą projektu i działa na rynku eventowym od 2013 roku. Jej podstawowym produktem jest aplikacja to tej samej nazwie, które służy organizatorom i uczestnikom konferencji do komunikowania się między sobą.

Klienci

Do tej pory Meeting Application zostało wykorzystane podczas dużych wydarzeń w 31 krajach, między innymi przez Coca-Colę, Reeboka i Samsunga.  – Rozwój Meeting Application wyraźnie wskazuje, że rynek usług hotelarskich potrzebuje narzędzi poprawiających komunikację i zarządzanie wydarzeniami. Duże sieci hoteli już wymagają dostosowanych do swoich potrzeb rozwiązań – mówi Adrian Czyczerski, prezes zarządu Meeting Application.

Wyjaśnia, że stąd pomysł, aby stworzyć odrębny projekt, który skupi się na realizacji tych potrzeb. Jego zdaniem, wykorzystanie sztucznej inteligencji, analizy ogromnej ilości danych generowanych przez gości hotelowych oraz doświadczenia założycieli przy wsparciu funduszu KVARKO „może zrewolucjonizować ten obszar działań sieci hoteli”.

Kolejna inwestycja KVARKO w tym roku

– Hotel Application jest syntezą dotychczasowych, imponujących doświadczeń Meeting Application w branży eventowej. Za tą inwestycją przemawiają nie tylko ogromne kompetencje zespołu, ale również nasza wspólna wizja, w jaki sposób możemy polepszyć istniejące standardy w branży. Mówimy tutaj o dalszej automatyzacji procesów, a w konsekwencji o bezprecedensowej skalowalności modelu biznesowego – wyjaśnia powody stojące za podjęciem się tej inwestycji Paweł Wielgus, prezes zarządu KVARKO.

Przypomnijmy, że wsparcie kapitałowe Hotel Application nie jest pierwszą rundą finansowania jaką fundusz zamknął w tym roku. Na początku lutego ponownie zaangażował się w rozwój igły do biopsji prostaty, przyznając DEBN z Gdańska milion złotych na jej dalszy rozwój. Miesiąc później natomiast razem z INFINI  wpompował 3 milion złotych w SatRevolution, wrocławski startup, który pracuje nad pierwszym polskim satelitą komercyjnym o nazwie Światowid.