Hotprice.pl – innowacyjne podejście do kuponów zniżkowych

Dodane:

Marcin Małecki, MamStartup Marcin Małecki

Udostępnij:

Na polskim rynku debiutuje dziś Hotprice.pl – innowacyjny serwis zakupowy odwracający „tradycyjną” ideę zakupów grupowych i oferujący kupony zniżkowe do natychmiastowego wykorzystania.

Dziś zadebiutował Hotprice.pl – innowacyjny serwis zakupowy odwracający „tradycyjną” ideę zakupów grupowych i oferujący kupony zniżkowe do natychmiastowego wykorzystania.

Podczas gdy w idei zakupów grupowych to zniżka generuje potrzebę zakupu, w przypadku Hotprice.pl (i szerzej – kuponów zniżkowych) konsument nabywa kupon na aktualnie potrzebny mu produkt (który i tak chciał kupić, ale dzięki kuponowi zniżkowemu zrobi to taniej).

Korzystanie z Hotprice.pl jest proste: wystarczy znaleźć interesujący nas produkt lub kategorię i nabyć kupon zniżkowy, który, co ważne, można wykorzystać natychmiast. W ramach serwisu funkcjonować będą dwa rodzaje kuponów: płatne i bezpłatne. W modelu płatnym konsument nabywa kupon na zakup wybranego produktu. Kupon ma konkretną wartość (np. 200 zł), którą następnie konsument zrealizuje w sklepie przy zakupie (kupując dany produkt taniej o tę sumę) – oczywiście konsument płaci za kupon tylko część jego wartości (np. 10 proc.). Kupony bezpłatne trafiają z kolei do rąk chętnych klientów za darmo, bez konieczności płacenia za nie chociażby grosza.

– Kupony zniżkowe i kupony wartościowe są popularne na całym świecie, a zwłaszcza w USA. Także polscy konsumenci przyzwyczajają się już do poszukiwania i korzystania z nich w momentach gdy planują zakup potrzebnych im produktów. Jesteśmy pewni, że ten trend będzie coraz silniejszy – mówi Ewa Kalicka, Prezes Zarządu Hotprice i dodaje: – W pewnym sensie odwracamy w Hotprice.pl do góry nogami bardzo popularną dziś ideę zakupów grupowych. Jest to jak najbardziej świadome i zamierzone działanie, bo zdajemy sobie sprawę z wielu bolączek, które dziś trapią „zwykłe” zakupy grupowe. Nasz serwis, służący dystrybucji kuponów zniżkowych, będzie omijać te problemy oferując użytkownikom jasne zasady i realne korzyści.

W momencie startu na Hotprice.pl można nabyć kupony na produkty m.in. marek: Regina Fashion, Livia Corsetti, Monella Fashion, Ironica, Smash, IRiver, Mirror Design, Velux, DRE, Invado, Porta, Bramy Wiśniowski, ACV, Royal Canin, Eukanuba, BMW, czy Peugeot. Jak zapowiadają twórcy platformy do końca 2011 r., konsumenci będą mogli wybierać spośród 2000 produktów i usług.

Hotprice.pl jest wspólnym przedsięwzięciem agencji interaktywnej Autentika oraz Grupy E-Budownictwo.pl, która zajmuje 6 miejsce wśród najpopularniejszych wydawców w Polsce w kategorii „Budownictwo i nieruchomości” (z 650 tys. RU, według najnowszej fali badania Megapanel PBI/Gemius).

źródło: informacja prasowa