HP pokazuje nowe rozwiązania z dziedziny Extented Reality

Dodane:

Agata Ruszkowska Agata Ruszkowska

HP pokazuje nowe rozwiązania z dziedziny Extented Reality

Udostępnij:

Firma Hewlett-Packard coraz mocniej wchodzi na rynek VR i xR. Niedawno mogliśmy zobaczyć nowe możliwości gogli, które przydadzą się nie tylko graczom, ale także architektom, czy projektantom produktów.

Od kiedy większość dziedzin życia (zakupy, edukacja, praca, a nawet medycyna) przeniosła się do internetu, wciąż poszukujemy coraz to lepszych narzędzi do tworzenia i przekazywania treści. Oczekujemy, że nowe rozwiązania będą niezawodne i intuicyjne – jednocześnie powinny być odpowiednio angażujące dla swoich odbiorców. W tym właśnie ma nam pomagać nowa technologia, która zapewnia nam dzisiaj różnego rodzaju środki komunikacji.

Firma HP postanowiła wyjść naprzeciw tym potrzebom i podczas wirtualnego pokazu zaproponowała swoje nowe rozwiązania, które ułatwią kontaktowanie się w szkołach i w miejscach pracy.

 

Przede wszystkim pokaz miał na celu zademonstrowanie możliwości nowych gogli VR oraz oprogramowania od HP, które mają być odpowiedzią na potrzeby współczesnego rynku. Oba produkty wchodzą w skład nowych rozwiązań z dziedziny xR (Extented Reality, czyli Rozszerzona Rzeczywistość). Według producenta ta technologia ma całkowicie zmienić podejście firm do korzystania z technologii, zasobów ludzkich, konsumentów jak i partnerów. Zdaniem producenta rozwój w dziedzinie VR jest kluczowy dla dalszego rozwoju biznesu.

Z jakich produktów HP już wkrótce będzie można skorzystać?

Gogle HP VR Reverb G2

Gogle powstały przy współpracy z firmami Microsoft oraz Valve i są skierowane głównie do graczy – celem powstania tego gadżetu jest zmiana postrzeganie gier, a także symulatorów i możliwość jeszcze większego przeżywania ich. Jednak ten gadżet będzie przydatny również dla pracowników kreatywnych – będą mogli dzięki nim zobaczyć swoje projekty w wirtualnej rzeczywistości.

W porównaniu z poprzednią generacją gogli HP te będą zapewniać jeszcze lepsze doznania, dzięki wbudowanym czterem kamerom i lepszemu zestawowi słuchawkowemu. Dodatkowo bardziej ergonomiczna konstrukcja kontrolerów zapewnia większą wygodę użytkowania.

Gogle HP Reverb G2 Omnicept Edition VR

Drugi model gogli VR od HP, nazwany HP Reverb G2 Omnicept Edition VR, został wyposażony w sensory śledzące ruchy gałek ocznych, puls, rozszerzenie źrenic i ruchy twarzy. Dzięki temu możliwe jest niemal idealne odwzorowanie reakcji fizjologicznych ludzkiego organizmu, a tym samym możliwość nawiązania lepszego kontaktu z odbiorcą, który znajduje się nawet na drugim końcu świata.

Oprogramowanie HP Omnicept Edition

Oprogramowanie od HP ma łączyć możliwości gogli VR i zorientowany na developerów SDK (software development kit) w jedną platformę, zaprojektowaną tak by umożliwić bardziej bezpośredni i osobisty kontakt z nową technologią.

Nowe rozwiązana od HP są już dostępne na naszym rynku – ceny okularów VR zaczynają się od 3 tys. zł.