HP potwierdza, że ​​otrzymało propozycję od Xerox dotyczącą przejęcia

Dodane: 07.11.2019

Marta Wujek

Udostępnij:

Od jakiegoś czasu krążyły pogłoski o tym, że Xerox może kupić HP Inc.. Firma wydała dziś po południu publiczne oświadczenie potwierdzające, że trwają rozmowy w tej sprawie i że zrobi wszystko, co będzie w najlepszym interesie akcjonariuszy.
Jak się okazało Xerox naprawdę jest zainteresowany kupnem firmy HP, a oferta może wynieść ponad 27 miliardów dolarów. HP potwierdziło, że trwają rozmowy między obiema firmami i że otrzymało wczoraj list ofertowy od Xerox. Dziwne w tej konkretnej transakcji jest to, że HP jest firmą o znacznie większej kapitalizacji rynkowej, wynoszącej 29 miliardów dolarów, podczas gdy Xerox to tylko odrobinę ponad 8 miliardów dolarów.

Oto pełne oświadczenie HP na temat sytuacji:

„Mamy duże zaufanie do naszej wieloletniej strategii i naszej zdolności do pozycjonowania firmy w rozwijającej się branży, szczególnie biorąc pod uwagę wiele możliwości dalszego stymulowania tworzenia wartości. W tym kontekście od czasu do czasu prowadziliśmy rozmowy z Xerox Holdings Corporation (NYSE: XRX) na temat potencjalnej kombinacji biznesowej. Zastanawialiśmy się między innymi, co byłoby wymagane, aby transakcja była uzasadniona. Wczoraj otrzymaliśmy konkretną propozycję. Mamy doświadczenie w podejmowaniu ważnych działań i będziemy nadal działać z rozwagą, dyscypliną i będziemy patrzeć w kierunku tego, co leży w najlepszym interesie wszystkich naszych akcjonariuszy.”

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem